• تماس با ما
۰۲۱-۲۵۹۲۴
یاس سیستم خانه » اخبار » تراکنش‌های بانکی فاقد پرونده مالیاتی شناسایی می‌شود

تراکنش‌های بانکی فاقد پرونده مالیاتی شناسایی می‌شود

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: بر اساس دستورالعمل، تراکنش‌های بانکی فاقد پرونده مالیاتی شناسایی می‌شود.

 

میرحیدر رضوی در خصوص فرار مالیاتی و ساز و کار شناسایی مودیانی که فرار مالیاتی دارند، اظهار کرد: همانگونه که می‌دانیم، هرگونه تلاش غیرقانونی برای پرداخت نکردن مالیات مانند ندادن اطلاعات لازم در مورد ‏عواید و ‎ منافع مشمول مالیات به مقامات  مسئول، فرار مالیاتی خوانده می‌شود و اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم یکی از مهم‌ترین تحولات اقتصادی دولت یازدهم بود که در راستای شفاف‌سازی فرآیندهای مالیاتی، جلوگیری از فرار مالیاتی و افزایش درآمد مالیاتی دولت دنبال شده است.

این مسئول ادامه داد: فرار مالیاتی که در سال‌های اخیر با آن مواجه هستیم دغدغه‌ای برای کشور شده و راه‌اندازی طرح جامع مالیاتی در سطح سازمانی اقدامی در راستای کاهش فرار مالیاتی است.

وی تصریح کرد: طرح جامع مالیاتی به منظور تهیه بانک اطلاعاتی دقیق و شناسایی مودیان و درآمدهای اصناف مختلف از شهریورماه سال‌جاری در زنجان اجرا می‌شود و شفاف‌سازی و تحقق عدالت در دریافت مالیات و کاهش فرارهای مالیاتی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح جامع مالیاتی است.

رضوی با اشاره اجرای کامل طرح نظام جامع مالیاتی، خاطرنشان کرد: با پیاده‌سازی کامل این طرح، نظام مالیاتی دسترسی و نظارت موثری بر بخش‌های پنهان و بخش‌هایی که تاکنون از تیررس مالیات در امان بوده‌اند، یافته است و تشکیل گروه واحدیابی در اداره کل طی سال‌های اخیر یکی دیگر از اقدامات این اداره در شناسایی واحدهایی است که با وجود فعالیت و کسب درآمد، پرونده مالیاتی ندارند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان در رابطه با درآمد مالیاتی محقق شده در استان، یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۸۸ درصد از پیش‌بینی درآمد مالیاتی برای  استان وصول شده و در حدود ۳۰ درصد نیز احتمال فرار مالیاتی در استان پیش‌بینی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه تراکنش‌های بانکی فاقد پرونده مالیاتی شناسایی خواهند شد، گفت: بر اساس دستورالعمل نحوه بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک، گروه رسیدگی ویژه در اداره کل تشکیل و به تراکنش‌های بانکی مشکوک رسیده به اداره‌کل به ترتیبی که در این دستورالعمل تعیین شده رسیدگی می‌شود.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید ....

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ

مطالب مرتبط:

به بالای صفحه بردن