۷ توصیه مالی برای رقابتی کردن کسب و کارهای کوچک و متوسط

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kfyakk1o’ admin_preview_bg=”]

۷ توصیه مالی برای رقابتی کردن کسب و کارهای کوچک و متوسط

توصیه مالی برای رقابتی کردن کسب و کار

[/av_textblock]

[/av_one_full][av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kfyak9yd’ admin_preview_bg=”]

توصیه مالی برای رقابت کسب و کار

در هر کسب و کار، نوسانات درآمد عادی است و صاحبان سرمایه تلاش می کنند تا درآمد ثابت داشته باشند. افزایش هزینه های نیروی انسانی و هزینه های تکنولوژی مسئولیت مدیران کسب و کار و البته مدیران مالی را سنگین تر می کند.

صاحبان  و تصمیم گیران کسب و کار کوچک می توانند از نکات مدیریت مالی زیر استفاده کنند که به آنها کمک می کند تا از چالش های اولیه مالی گذر کنند و حتی از پیش این مشکلات را بدانند.

  1. بر اساس اطلاعات صحیح و به موقع تصمیم بگیرید

مدیریت صورتحساب ها و امور مالی کار پیچیده هی نیست، اما می تواند به شدت استرس زا باشد. ثبت منظم حسابها و دریافت گزارشات صحیح و به موقع، می تواند فرصتی برای رقابت بوده و یک کسب و کار را به سادگی از رقبای همتراز خود جلوتر انداخته و در سطح رقبای بزرگتر قرار دهد. بسیاری از مدیران کسب و کارهای کوچک و متوسط این را فرصتی برای کمک به رقابتی کردن شرکت می بینند. استفاده از یک نرم افزار مالی حرفه ای و در عین حال ساده و با قیمت مناسب، به حسابداران، مدیران مالی و مشاوران کمک می کند تا به سادگی اطلاعات شرکت را ثبت و نگهداری نمایند و در نتیجه، نه تنها صرفه جویی در هزینه ها و انجام فعالیتها در امور مالی را بیشتر و بهتر کنند، بلکه در تصمیم گیری های موثر و مفید و به موقع برای کسب و کار کمک نمایند.

 

  1. زنجیره منبع مالی خود را مدیریت کنید

یکی از مشکلات بزرگ شرکتها، ارائه گزارشات صحیح و به موقع به سازمانهای قانونی (بیمه و مالیات) است که شرکتها عمدتا به صورت ناخواسته و در اثر یک بی توجهی یا اشتباه کوچک، دچار هزینه های گزافی که قانونی هست اما به حق نیست می شوند. به منظور مدیریت زنجیره منبع مالی به طور صحیح، صاحبان کسب و کار کوچک باید اطمینان حاصل کنند که نظارت دقیق در این فرایند وجود دارد همچنین از امکان وجود افراد واسطه که ممکن است هزینه ها را بیشتر کنند، جلوگیری کنند. کسب و کارهای کوچک قادرند روند زنجیره اطلاعات را هر زمان به صورت دقیق ثبت نموده و در قالب یکپارچگی کامل، اطلاعات صحیحی در اختیار داشته باشند. با این کار، امکان بروز اشکال و اشتباه در گزارشات برون شرکتی و قانونی (لیست های بیمه، گزارشات ارزش افزوده، گزارشات فصلی و اظهارنامه عملکرد) به حداقل ممکن رسیده و هزینه های بی مورد و اضافی بر شرکت تحمیل نمی کردد.

۳٫ برای ریسک آماده باشید

بحران های مالی پی در پی و گاها پیش بینی نشده، به کسب و کارها آموخته است برای انواع خطرات احتمالی آماده باشند. از این رو، ارزیابی ریسک، پیش بینی هزینه ها، محاسبه بهای تمام شده محصول یا خدمت، گزارش از وضعیت پروژه ها و … باید جزء جدایی ناپذیر از برنامه ریزی کسب و کار و مالی باشد. کسب و کارهای کوچک باید در هنگام مدیریت جریان نقدی بسیار مراقب باشند و اطمینان حاصل کنند که در صورت هرگونه آشفتگی در محیط کسب و کار، یک استراتژی خطر وجود دارد. قطعا برای انتخاب راهکار مناسب، نیاز به اطلاعات صحیح و به موقع است.

  1. بدون کاغذ و کم هزینه کار کنید

 وقتی تصمیم بگیرید بدون کاغذ کار کنید حتما از میزان صرف جویی شگفت زده می شوید چون نه تنها کاهش هزینه در کسب و کار را تضمین می کند، بلکه به بهبود محیط زیست هم کمک می نماید. همه دوست دارند  هزینه های کمتری در شرکت خود داشته باشند و البته از جمله کسب و کارهایی باشند که بیشتر از نیازهای اجتماعی و زیست محیطی آگاهی دارند و برای حفظ آن تلاش می کنند. در نرم افزار یاس سیستم، بخشی تحت عنوان “پیام رسان” قرار داده شده که بوسیله آن کاربران می توانند به راحتی یادداشتها و مستندات مورد نیاز را برای افراد مورد نظر (با در نظر گرفتن امنیت و حقوق دسترسی) به اشتراک بگذارند.

  1. تلفن همراه، اطلاعات همراه!

احتمالا تصوری از داشتن اطلاعات کسب و کار خود بر روی تلفن همراه به صورت لحظه ای، آنهم بدون استفاده از اینترنت و فقط با استفاده از پیامک ندارید. وقتی اطلاعات را در هر لحظه در اختیار دارید، اعتماد به نفس شما در جلسات و در مقابل مشتری بالا می رود و طرف مقابل شما را یک فرد توانمند و سوار بر کار می بیند. افزونه “ارتباطات ویژه” یاس سیستم، امکانی است که می توانید به راحتی به این رویا تحقق ببخشید. این افزونه، همچنین بر اساس برنامه ای که شما آن را مشخص نموده اید، اطلاعات رسانی لازم را برای مشتریان شما انجام می دهد!

  1. دقیق تر و حرفه ای تر کار کنید

درست است که کسب و کارهای کوچک، حجم اطلاعات کمتری دارند، اما این اصلا به معنی دقیق نبودن نیست. در هر کاری، چه کسب و کار بزرگ باشد و چه کوچک، اصل رفتار حرفه ای، اصلی قطعی و مسلم است و هرچه دقیق تر کار کنید، حرفه ای تر به نظر می رسید. افزونه “مالی پیشرفته” در نرم افزار مالی یاس سیستم، با یک سطح حساب بیشتر، امکان کارکرد حرفه ای و دقیقی را برای شما ایجاد می کند.

  1. و در نهایت می توانید از راه حل های رایانش ابری استفاده کنید

اگر شرکت شما علاقه ای به سرمایه گذاری برای خرید نرم افزار ندارد و در عین حال نیازمند به استفاده از نرم افزار مالی مطمئن و جامع و کارآمد است، می توانید از تکنولوژی جدید در این زمینه استفاده نمایید. آخرین گزارش ها حاکی است که برخی کسب و کارهای کوچک در دنیا برای راه حل های مدیریت مالی موجود خود از ساختار ابری استفاده می کنند. این روند به سرعت در حال پیشروی است؛ چرا که هزینه های تکنولوژی بسیار ارزان تر از استخدام کارمندان بیشتر است.

نرم افزار یاس سیستم، راهکار مبتنی بر ابر را با هزینه ای به مراتب کمتر از خرید نرم افزار و شرایطی جالب و مقرون به صرفه ارائه می دهد.

 


نام مقاله : توصیه مالی برای رقابتی کردن کسب و کار

توصیه مالی برای رقابت کسب و کار
[/av_textblock]

[/av_one_full]