• تماس با ما
۰۲۱-۲۵۹۲۴
یاس سیستم خانه » مقالات » حتما باید این کارها را انجام دهید، البته اگر سرمایه تان مهم است!

حتما باید این کارها را انجام دهید، البته اگر سرمایه تان مهم است!

۷ روش برای افزایش ارزش  واقعی پول و سرمایه شما :

وقتی به مباحث مالی وارد میشویم با طیف وسیعی از  اعداد و ارقام مواجه میشویم .ما معمولاً دنبال اعدادی هستیم که بتوانیم با آنها موجودی حساب ، پس انداز روزانه / ماهیانه ، مبالغ سرمایه گذاری و وام های دریافتی را چک کنیم .

همه این ارقام نقش مهمی دارند اما باید توجه داشته باشید که آنها تنها یکی از چندین پارامترهای مالی هستند که در ارزیابی میزان موفقیت شما در برنامه های مالی نقش دارد به ویژه در ارزش واقعی سرمایه (پول) شما.

ارزش واقعی سرمایه چیست ؟

ارزش واقعی سرمایه با ارزش واقعی دارایی شما و آنچه به شما تعلق دارد فرق دارد . با ارزش ساختمان ، حساب پس انداز ، کارت اعتباری و… فرق دارد .ارزش واقعی سرمایه به شما کمک میکند تا مشخص کنید  میزان بدهی ها به چه میزان بر روی سرمایه های مالی آینده شما تاثیر میگذارد . دقیقاً منطقه ای را مشخص میکند تا شما بر روی آن در مسائل مالی تمرکز کنید.

حساب کردن ارزش واقعی سرمایه بسیار ساده است .به تمام دارایی های خود نگاهی بیندازید از ساختمان ، سهام ، حساب بانکی و… حال یک لیست جداگانه از دارایی ها و بدهی های خود تهیه کنید. با ماشین حساب ارزش هر یک را محاسبه کنید. آیا از دیدن عدد واقعی سرمایه خود نگران هستید؟ اصلا نگران نباشید. ما هفت روش برای افزایش ارزش واقعی سرمایه به شما آموزش میدهیم :

بدهی هایتان را یکبار دیگر بررسی کنید.

یک نگاه دقیق تر به بدهی های خود بیندازید، خیلی ساده است، میزان بدهی ها، اقلامی که در رهن بانک است را یادداشت کنید. آیا شما قادر هستید از لیست تهیه شده یکی را حذف یا کاهش دهید؟ کاهش بدهی یک از اصلی ترین قدم ها برای افزایش ارزش وافعی سرمایه است .

دارایی های خود را دقیق تر بررسی کنید :

با خودتان روراست باشید و ارزش واقعی دارایی خود را بنویسید و با خود بگوئید چگونه میتوانید این ارقام را افزایش دهید . از هیچ دارایی چشم پوشی نکنید  و فکر کنید چگونه میتوانید یک مورد جدید به آن اضافه کنید.

هزینه ها را کم کنید:

کمترین پولی که شما صرف میکنید و بیشترین مبلغی که میتوانید از این طریق در سرمایه خود اضافه کنید. همیشه یادتان باشد همین مبالغ کمی که در کسب  وکارتان صرف میکنید در طول زمان به مبالغ هنگفتی تبدیل میشود.

بدهی ها را کم کنید:

کم کردن بدهی ها یکی از موثرترین روشها برای افزایش ارزش سرمایه شما است. در اولویت اول شما باید در بدهی های خود اولویت بندی کنید. بدهی که بالاترین نرخ بهره را دارد مشخص کنید.

وام های گرفته شده را زودتر برگردانید:

میدانم همه شما با خواندن این تیتر اولین جمله ای که به نظرتان آمد این است که ” اگر پول داشتیم که وام نمیگرفتیم ” ولی یادتان باشد وام ها و برگرداندن آنها حتی یک ماه جلوتر یک چراغ روشن در برنامه مالی شماست. شما میتوانید این مبلغی که به صورت ماهانه پرداخت میکنید را در یک حوزه دیگر سرمایه گذاری کنید.

هزینه های یکساله خود را مرور کنید:

 این کار به شما یاد میدهد تا هزینه ها غیر ضروری که درطول یکسال پرداختید را شناسایی تا در سال مالی بعدی دوباره تکرار نکیند. به همه موارد نگاه کنید از بیمه های پرداختی تا هزینه خرید یک خودکار در کسب و کارتان .سپس بررسی کنید اگر هر یک از انها را حذف میکردید سال گذشته چقدر سرمایه واقعی میتوانستید داشته باشید.

سرمایه گذاری ها را افزایش دهید :

افزایش میزان سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین روش ها در کسب و کار است البته اگر اصول آن رابلد باشید (اگر فرصتی باقی باشد در مقالات بعدی به آن اشاره میکنیم ).

در پایان باید اشاره داشته باشم برای اطلاع از ارزش واقعی سرمایه و مدیریت صحیح آن به عنوان یک مدیر کسب و کار، ساده ترین راه استفاده از نرم افزار کنترل بودجه است.

به شما توصیه میکنم به قسمت ” محصولات “ سایت ما مراجعه و نگاهی به ویژگی ها و مشخصات نرم افزار کنترل بودجه یاس بیندازید .

برگرفته شده از: www.about.com

ترجمه شده توسط: ستاره مهاجر

برای دریافت جدیدترین مقالات روز دنیا در   خبرنامه یاس   عضو شوید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید ....

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن