خدمات یاس مارکت:

یاس مارکت دارای سه مرحله خدمات پشتیبانی است:

اول: نصب:

سیستم دارای نرم افزار کاملی برای نصب است که توانایی نصب کامل نرم افزار بر روی سخت افزار مشتری را داراست. اما از آن جهت که معمولا نرم افزارآخرین بخش سیستم فروشگاهیست که تهیه می شود و ارتباط سخت افزارهای مختلف باید با نرم افزار برقرار گردد و از طرفی معمولا مشتری توقع تدوین گردش کار فروشگاه را نیز از ما دارد. لذا معمولا برای اولین بار یا پرسنل ما برای نصب و راه اندازی نزد مشتری رفته در غیر اینصورت مشتری همه سخت افزارهای مربوطه را برای شرکت ارسال کرده تا مراحل نصب توسط کارشناسان مربوطه انجام گردد.

یک جلسه آموزش رایگان در دفتر پشتیبانی یاس مارکت نیز از سرویسهای ما برای مشتریان می باشد.

 

دوم: پشتیبانی رایگان:

یاس مارکت دارای یکسال پشتیبانی رایگان است و این امر اطمینان خاطر فروشگاه را برای راه اندازی و استفاده از نرم افزار در سال اول را خواهد داشت. کلیه بروز رسانیهای نرم افزار در سال اول خرید نرم افزار در صورت ارائه به بازار رایگان انجام می گیرد.

 

سوم: پشتیانی سالهای بعد:

یاس مارکت پشتیبانی سیستم را حداقل برای ۱۰ سال ضمانت می نماید و این پشتوانه بسیار مناسبی برای مشتری است. پاسخ به سوالات، در اولویت قراردادن درخواست فروشگاه، و ارائه کلیه بروز رسانیهای نرم افزار در طول مدت پشتیبانی به صورت رایگان انجام می گیرد.

 

نحوه ارائه خدمات:

معمولا پس از اولین تماس تلفنی در همان وحله اول اقداماتی مشورتی برای رفع مشکل صورت می پذیرد در صورتیکه حل نشود دومین گزینه team viewer می باشد که با وصل شدن به دستگاه مشتری سعی در رفع آنلاین مشکل می نماییم. در وحله سوم اگر مشکل برطرف نگردید با هماهنگی مشتری دستگاه به شرکت انتقال داده شده تا اقدامات لازم صورت گیرد. در غیر این صورت یکی از پرسنل خدمات پس از فروش و یا نماینده شرکت برای رفع عیب به محل مشتری مراجعه می نماید.