• تماس با ما
۰۲۱-۲۵۹۲۴
یاس سیستم خانه » اخبار » روباتی که از حواس‌‏پرتی شما جلوگیری می‏‌کند

روباتی که از حواس‌‏پرتی شما جلوگیری می‏‌کند

محققان ژاپنی روبات تعاملی طراحی کرده‎اند که توجه دیگران را به خود جلب می‏‌کند. زمانی که در حال مکالمه با دیگران هستید، ممکن است، فرد مقابل به صحبت‏‌های شما توجهی نکند.

محققان دانشگاه تویوهاشی در ژاپن، روبات Talking-Ally را طراحی کرده‌‏اند تا زمانی که فرد در هنگام مکالمه حواسش پرت شد، از خود واکنش نشان داده و طرف مقابل را متوجه خود کند. روبات طراحی شده، نگاه انسان را دنبال می‏‌کند و اگر در هنگام مکالمه حواس فرد پرت شد، این موضوع را با تکان سر یا سربرگرداندن هشدار می‏‌دهد. همچنین از عبارتی مثل من اینجا هستم نیز استفاده می‏‌کند.

محققان با انجام این آزمایش روی داوطلبان به نتایج موفقیت‏آمیزی دست یافتند. زیرا زمانی که داوطلبان در حال گفت‏ وگو با روبات بودند، برنامه ورزشی برای آنها پخش شد و هنگامی که به برنامه ورزشی توجه کردند، روبات به آنها تذکر داد که در حال گفت ‏وگو هستید و تعامل مجدد ایجاد کرد.

اگر چه در حال حاضر این روبات از روی مجموعه رفتار تصادفی، حواس‏ پرتی را تشخیص می‌‏دهد، اما محققان در حال بررسی این موضوع هستند که از روی نشانه‏‌های مشاهده شده در رفتارهای خاص شنونده این موضوع را شناسایی کنند. محققان امیدوارند این تحقیق به تعامل طبیعی‏‌تر بین مردم و روبات منجر شود.

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-2iwxvh’][/av_image]

دانلود خبر: روباتی که از حواس‌‏پرتی شما جلوگیری می‏‌کند

این مقاله را به اشتراک بگذارید ....

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ

مطالب مرتبط:

به بالای صفحه بردن