• تماس با ما
۰۲۱-۲۵۹۲۴
یاس سیستم خانه » اخبار » پیش‌بینی ایجاد ۱۲۰ هزار شغل در سال ۹۶

پیش‌بینی ایجاد ۱۲۰ هزار شغل در سال ۹۶

معاون وزیر کار از پیش‌بینی ۱۲۰ هزار فرصت شغلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال آینده خبر داد.

عیسی منصوری با تشریح جزئیات جلسه شورای عالی اشتغال، اظهار کرد: آموزش مهارت نیروی کار در محیط واقعی، کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و پیش‌بینی مشوق‌هایی برای کارآفرینان مهم‌ترین مباحث این جلسه بود.

وی ادامه داد: در بحث ارائه‌ی مشوق به کارفرمایان مقرر شد آن دسته از کارفرمایانی که در شرایط خاص نیروی کار جذب می‌کنند نظیر شرکت‌هایی که به دنبال نیروی کار مورد نیاز خود به دلیل عقد قرارداد با شرکت‌های برند خارجی برای صادرات هستند، مشوق‌هایی در نظر گرفته شود. همچنین واحدهایی که تولید محصولات مکمل و تبدیلی روستایی دارند مورد حمایت قرار بگیرند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد: در این جلسه گزارشی هم در خصوص یکی از پروژه‌های مهمی که هم‌اکنون وزارت کار با همکاری وزارت ارتباطات در دست اجرا دارد، ارائه شد و بنابر تجربه ‌ای که امسال در زمینه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات داشتیم و ایجاد ۱۰۰ هزار شغل از اجرای این طرح به وجود آمد، پیش‌بینی شد که در سال آینده ۱۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

منصوری ادامه داد: این طرح در استان‌های کردستان، مازندران، یزد و خوزستان به اجرا درآمد که در صددیم در سال آینده آن را به شکل گسترده‌تر در سراسر کشور عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: براساس این طرح علاوه بر تمرکز بر توسعه زیرساخت‌ها و بحث شبکه و اپراتورهای موبایل به حوزه تولید محتوا نیز توجه شده و موضوعاتی نظیر ساخت انیمیشن، گیم و برنامه‌نویسی نیز به این طرح اضافه شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: با توجه به استقبال دولت از این طرح و اهتمام وزارت کار و همکاری وزارت ارتباطات انتظار داریم بخش اعظمی از فارغ‌التحصیلان و افراد جویای کار از این طریق جذب بازار کار شوند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید ....

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ

مطالب مرتبط:

به بالای صفحه بردن