کلید خرید به زودی به سامانه جستجوی گوگل اضافه خواهد شد

گوگل قرار است طی هفته آینده یک کلید با عنوان “خرید” در سامانه جستجوگر خود بر روی تلفن های همراه تعبیه نماید. این امر حرکتی برای هرچه ساده تر نمودن خرید آنلاین بر روی صفحه نمایشهای کوچک همچون موبایل ها است.

این تغییر همچنین توانایی ویژه ای به تلفنهای همراه می دهد تا به واسطه شرکتهایی چون آمازون و eBay، خرید ها صورت پذیرد. گرچه این ویژگی، جایگاه فروشندگان مستقیم را به خطر خواهد انداخت.

دکمه “خرید” به این منظور در صفحات جستجوی گوگل ایجاد خواهد شد که مردم برای جستجوی بعضی محصولات خاص در دستگاه تلفن همراه از آن استفاده نمایند.

بر اساس این گزارش، با استفاده از این ویژگی، کاربران قادر خواهند بود از قابلیتهای دیگری همچون تغییر سایز و رنگ صفحه بهره مند شده و در نهایت با انتخاب گزینه حمل و نقل و تکمیل خرید، فرآیند خرید را به انتها برسانند.

بنا به اعلام گوگل، خریداران می توانند اطلاعات خرید خود را تنها یکبار ذخیره نموده و در خریدهای آینده آن را بطور خودکار بر روی صفحه خرید گوگل بارگذاری نمایند.

کلید خرید به زودی به سامانه جستجوی گوگل اضافه خواهد شد - یاس سیستم - نرم افزار حسابداری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

لازم به ذکر است بر اساس این طرح، محصولات کماکان توسط خرده فروشها (و نه توسط گوگل) ارائه شده و به فروش می رسد. Macy’sبرای داشتن جایگاهی در این بخش، با گوگل در حال مذاکرات است.

بر اساس این گزارش این کلید (خرید) تنها با اسپانسرهای گوگل در این زمینه ارتباط داشته و نتایج این جستجوها برای خرید در این سامانه شامل الگوریتم جامع جستجوی گوگل نخواهد بود. بنابراین خریداران با درصد ترافیک کمتری برای جستجو مواجه خواهند شد.

با گذشت زمان این کلید می تواند به گسترش دامنه خدمات گوگل کمک نماید تا بتواند جستجوی خود را فراتر از اطلاعات و لینک های ساده به یک نمای آنلاین، انجام داده و تا سطح مبادلات تجاری کوچک افزایش دهد. گرچه این برنامه می تواند اتصالات خرده فروشان با مشتریان را تضعیف نماید.

برای کمک به حفظ بخشی از این ارتباطات، گوگل در کنار این امکان، این اجازه را خواهد داد تا مصرف کنندگان برای انتخاب کالا، به سایت بازاریابی همان خرده فروشان به صورت مستقیم متصل گردند.

به کاربران نیز این تسهیلاتی فراهم گردیده که بدون خارج شدن از سایت فعال مورد استفاده، همانند برنامه های فیس بوک و توییتر، بتوانند کلید خرید گوگل را انتخاب نمایند .

در حال حاضر، زمان فعال نمودن کلید “خرید” گوگل دقیقا مشخص نمی باشد. در صورتیکه برنامه ریزی برای فعال نمودن این امکان طی هفته های آتی صورت پذیرد، این امر همزمان با سمینار سالانه توسعه دهندگان خارجی مطرح خواهد گردید.

منبع: Computerworld.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *