7 روش جهت بازسازی دوباره تیم فروش

در دنیای امروزی هر کسی که با کامپیوتر کار میکند به خوبی با عبارت Reboot  کردن سیستم آشنایی دارد . این عمل باعث افزایش بهره وری سیستم و مطابقت آن با برنامه ها میشود . البته همه ما بخوبی میدانیم که این کار زمان زیادی میبرد و شما نیاز نیست که عمل بازسازی را در تمام فرآیندها و برنامه های تیم فروش خود انجام دهید بلکه کافی است تنها تغییراتی را در برخی از رویه ها و برنامه های تیم فروش خود اعمال کنید .

در اینجا به چندین مورد آنها اشاره میکنم :

  • مدیریت زمان را دوباره یاد بگیرید : تیم فروش مانند بقیه اعضای شرکت باید بتواند بخوبی از زمان و موقعیت های ایجاد شده بهره مند گردد . همه ما نیاز داریم تا مدیریت زمان را به خوبی درک و به کارببریم علی الخصوص که تیم فروش از فرصت کوتاهی برخوردار است .

 

  • پارامترهای اندازه گیری فروش را دوباره بررسی کنیم :آیا پارامترهای اندازه گیری شما به درستی انتخاب شده است ؟اگر نه . امروز روز مناسبی جهت انجام این کار است .یک پارامتر جدید به فرم ارزیابی فروش خود اضافه کنید و تاثیر آن را در عملکرد تیم فروش انداره گیری کنید .

 

  • تربیت نیروی جدید : هنگامی که یک فرد جدید را اموزش میدهید نه تنها باعث انتقال دانش به وی میشوید بلکه موجب بازخوانی و مرتب شدن اطلاعات خودتان نیز میگردید.از این امر استفاده کنید تا رویه هایی که نادرست است شناسایی و در بهبود عملکرد تیم فروش خود استفاده کنید .

 

  • کتاب های فروش بخوانید:کتابهای زیادی در حوزه فروش و مارکتینگ در بازار چاپ و عرضه گردیده است . از صاحبین نظر و اساتید برجستجه این حوزه نظرخواهی کنید و حداقل ماهی یک کتاب جدید در این حوزه مطالعه کنید. حتی خواندن یک متن کمک میکند تا ایده جید به ذهن شما خطور کند .دست از مطالعه هرگز نکشید.
مطالعه  حفظ سلامت مالی و اداری با اجرای راهبری شرکتی

 

  • در اتفاقات و حوادث جدید شرکت کنید : به دنیای اطراف خود نگاه کنید . یک برنامه متفاوت در امر فروش خود بچینید. مثلا اگر تا به امروز صرفا فروش تلفنی داشتید یک یا دو برنامه فروش حضوری در تیم فروش خود قراردهید.و یا اگر تیم فروش شما تا به امروز فقط در نمایشگاه ها و سمینارها شرکت میکنند آنها به شرکت در سمینارها و دنیای مجازی تشویق کنید.یادبگیرید متفاوت عمل کنید تا متفاوت دیده شوید.

 

  • کانال جدید فروش را انتخاب کنید : بهتر است تیم فروش خود را با روش دیگر فروش آشنا و ارزیابی کنید . فروش تلفنی ، حضوری و ایمیل مارکتینگ و… به آنها بگوید زمانی را نیز برای امتحان کردن روش های جدید صرف کنند و اثرات آن را به شما منتقل کنند.

 

  • اهداف خود را بازیابی کنید : یک برنامه ارزیابی هفتگی برای رسیدن به اهداف بنویسید و آن را به صورت درصدی و گام به گام تدوین کنید . مثلا این هفته ۲۰ % به هدف فروش ۲۰ نسخه کتاب در روز نزدیک شدم و یا برعکس .

ترجمه: ستاره مهاجر

http://sales.about.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان نرم افزار حسابداری و سامانه مودیان

همین حالا با دریافت مشاوره حرفه‌ای و رایگان حال کسب و کارتون رو خوب کنید!