آموزش-حسابداری-را-از-کجا-شروع-کنیم؟

آموزش حسابداری را از کجا شروع کنیم؟

آموزش حسابداری را از کجا شروع کنیم؟ سوال شایعی است که همواره پرسیده میشود . دلیل وجودی این سوال چه برای رفع نیاز یا بدست آوردن مهارت شغلی باشد، دارای پاسخی روشن است اما که چطور این راه را برای خود هموار کنید ادامه مطلب آموزش حسابداری را از کجا شروع کنیم را دنبال کنید. شرکت های کوچکتر یک حسابدار دارند. صاحبان مشاغل تک نفره مانند مغازه های فردی نیز باید آن قدری حسابداری و امور مالی بلد باشند که بتوانند از پس کارهای مالی روزمره بر آیند. اما گاهی اوقات، افراد تصمیم می گیرند به دلایلی، خودشان دانش حسابداری را فرا بگیرند.
اکثر کسب و کارها برای محاسبات مالی و میزان داد و ستدشان به آموزش حسابداری نیاز دارند. حسابداری شغل حائز اهمیتی است و یک حسابدار باید مهارت های لازم مربوطه را داشته باشد تا بتواند به خوبی از پس این کاربر بربیاید. در بخش مالی برخی شرکت _های بزرگ ممکن است بیش از یک حسابدار کار کند. ما در اینجا قصد داریم که به شما بگوییم، اگر فردی می خواهد حسابداری را یاد بگیرد باید از کجا شروع کند. تا انتهای مقاله همراه ما باشید

مطالعه خبر
ابزارهای حسابداری - نرمافزار حسابداری یاس سیستم

ابزارهای حسابداری

یک حسابدار علاوه‌بر اینکه باید نسبت به ابزارهای حسابداری و مفاهیم اولیه اصول حسابداری شناخت کافی داشته باشد، باید از دقت بسیار بالایی نیز برخوردار باشد. ابزارهای حسابداری، برای استفاده حسابداران یا کسانی که به هر نحوی با محاسبات درگیر هستند مناسب است. یک ماشین حساب قابل حمل، یک ابزار بسیار مفید برای یک حسابدار یا یک حسابرس است. ابزارهای آفیس، مخصوصا اکسل، در دل ابزارهای حسابداری قرار دارند. از بین ابزارهای آفیس، ابزاری که برای حسابداران بسیار کاربرد دارد، اکسل است. طی چند سال اخیر، نرم‌افزارهای متعددی برای حسابداری شرکت‌ها وارد بازار شدند که جزو ابزارهای حسابداری هستند.

مطالعه خبر
فرآیندهای بسیار مهم در کنترل هزینه

فرآیندهای بسیار مهم در کنترل هزینه

کنترل هزینه، درتمامی واحد های تجاری ، عبارتی تامل برانگیز است. کنترل و کاهش و مدیریت هزینه، سالیان سال است که در واحد های تجاری با فعالیت های مختلف مطرح بوده است . روشهای متفاوتی برای رسیدن به این هدف، پیاده سازی و طراحی شده است. با افزایش تورم و عدم بهبود وضعیت اقتصادی ، حساسیت در این مورد روز به روز بیشتر می شود. بنابراین بسیار مهم است که هزینه ها و علل بروز آن هارا درهر واحد شناسایی نموده و راه حل مناسبی برای کنترل و کاهش آن‌ها، انتخاب نماییم. شایان ذکر است ؛ همانطور که شرکت‌ها از نظر ساختاری و فعالیت باهم متفاوتند، هزینه ها و روش‌های کنترل هزینه ها نیز در هر واحد تجاری، متفاوت می باشد.

مطالعه خبر
هزینه های ثابت - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

هزینه های ثابت

هزینه های ثابت را اگر بخواهیم کنیم ابتدا باید از هزینه تعریفی داشته باشیم ، می توان گفت ؛ هزینه ، ارزش منابع از دست رفته درجهت کسب منفعت می باشد. در شرکت‌های مختلف بر اساس فعالیت اقتصادی ، سایز و اندازه شرکت، نوع هزینه ها متفاوت می گردد. بنابراین نمی توان دسته بندی مطلقی برای هر هزینه داشت . هزینه ای که در یک شرکت، بعنوان هزینه های ثابت شناسایی می‌گردد؛ در شرکت دیگری، بعنوان یک هزینه متغیر شناخته می شود. مگر برخی هزینه های خاص که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. شناسایی هزینه ها و دسته بندی آن ها بسیار مهم است. چرا که مدیریت هزینه ها متاثر از شناسایی صحیح آنها می باشد.

مطالعه خبر
حسابداری-ارزش-افزوده-خرید-و-فروش- نرم افزار حسابداری یاس سیستم

حسابداری ارزش افزوده خرید و فروش

حسابداری ارزش افزوده و مالیات ، یکی از اقلام درآمدهای غیر نفتی می باشد که بر تمامی معاملات ، افزوده شده و پرداخت آن الزامی است. همچنین یکی از ابزاری های سیاستگذاری دولت می باشد. پرداخت مالیات در تمامی کشورها الزامی است. گاها ممکن است ، مالیات به برخی معاملات و یا تولیدات اعمال نشود و یا دارای تخفیفاتی باشد. بدیهی است پایه مالیاتی، رویدادی است که مشمول نرخ مالیات می‌گردد. در زمینه مالیات بر ارزش افزوده ، پایه مالیاتی میزان مصرف است. بنابراین هرچه میزان مصرف بیشتر باشد ، میزان مالیات بر ارزش افزوده جمع آوری شده نیز بیشتر می گردد.

مطالعه خبر
علل ورشکستگی شرکت ها - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

علل ورشکستگی شرکت ها

امروزه با پیشرفت روزافزون بازار رقابتی، شرایط برای ایجاد و توسعه مزیت رقابتی شرکت ها بسیار با اهمیت می باشد. عدم توانمندی و قدرت در بازار رقابت منجر به از دست رفتن سهم بازار آنان و درنهایت حذف شرکت ها در بازار تقاضا می گردد. بنابراین زمانیکه شرکت ها برای مدت طولانی سودآور نباشند، صاحبان خود را مجبور به اعلام ورشکستگی و ترک بازار می نمایند .
بنابراین بسیار مهم است که بدانیم ورشکستگی شرکت ها متاثر از چه عواملی می باشد تا با مهار کردن آن عوامل بتوانیم از ورشکستگی شرکت جلوگیری نماییم .

مطالعه خبر