تحلیل مالی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

تجزیه و تحلیل مالی

تجزیه و تحلیل مالی برای ارزیابی روندهای اقتصادی، تنظیم سیاست‌های مالی، ایجاد برنامه‌های بلند مدت برای فعالیت‌های تجاری و شناسایی پروژه‌ها یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود. تحلیل مالی از طریق ترکیب اعداد و داده‌های مالی انجام می‌شود. یک تحلیلگر مالی به طور کامل صورت‌های مالی شرکت، صورت سود و زیان، ترازنامه و صورت جریان نقدی را بررسی می‌کند. تجزیه و تحلیل مالی را می‌توان در هر دو محیط مالی شرکت و سرمایه‌گذاری انجام داد

مطالعه خبر
ارزش واقعی دارایی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

ارزش واقعی دارایی

ارزش واقعی دارایی هر سهم (NAVPS) یک صندوق با مظنه قیمت آن در یک کارگزار یا پورتال مالی آنلاین گزارش می‌شود. این مقدار کمی با قیمت واقعی بازار صندوق متفاوت است؛ زیرا NAVPS یک بار در روز محاسبه می‌شود، درحالی که داراییهای نزد صندوق دارای قیمتی متغیر می باشند.

مطالعه خبر
نرم‌افزار یکپارچه حسابداری - نرمافزار حسابداری یاس سیستم

نرم‌افزار یکپارچه حسابداری چیست

سیستم‌های نرم‌افزار یکپارچه حسابداری به شرکت‌ها کمک می‌کند تا حسابداری مالی خود را ساده کرده و بر این چالش‌ها غلبه کنند. حسابداری هم یکی از وظایف اصلی کسب و کار در شرکت‌ها با هر اندازه است. با توجه به پیچیدگی‌های مدل کسب‌وکار، جمع‌آوری و ترجمه داده‌های مالی به ورودی‌های اسناد حسابداری می‌تواند چالش برانگیز باشد. شرکت‌ها برای درک داده‌های مالی خود به منابع و پلتفرم‌های متعدد داده تکیه می‌کنند و شکاف بین سیستم‌ها می‌تواند باعث ایجاد تاخیر در فرآیندهای حسابداری آن‌ها شود.

مطالعه خبر
شرکت‌های کوچک و متوسط SMEs - یاس سیستم

تعریف شرکت‌های کوچک و متوسط SMEs

شرکت‌های کوچک و متوسط SMEs نسبت به شرکت‌های بزرگ احتمال کمتری برای دریافت وام‌های بانکی دارند. در عوض، آنها برای راه‌اندازی اولیه شرکت‌های خود به منابع مالی داخلی یا پول نقد دوستان و خانواده متکی هستند. شرکت مالی بین‌المللی (IFC) تخمین می‌زند که 65 میلیون شرکت یا 40 درصد از شرکت‌های کوچک و متوسط رسمی (MSME) در کشورهای در حال توسعه، نیاز مالی تامین‌نشده‌ای به میزان 5.2 تریلیون دلار در سال دارند که معادل 1.4 برابر فعلی است.

مطالعه خبر
تنظیم اظهارنامه مالیاتی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

نحوه تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

در صورتی‌که مودیان پس از تسلیم اظهارنامه مالیاتی متوجه شوند که ایراداتی در آن وجود دارد و باید حتما اصلاح شوند می‌توانند تا یک‌ماه بعد از تاریخ تحویل آن اقدام به اصلاح کرده و ایرادات را رفع نمایند.

مطالعه خبر
حقوق و اضافه کار ۱۴۰۲

محاسبه حقوق و اضافه کار ۱۴۰۲

به طور کلی، بسیاری از کارگران و کارمند بخش‌های دولتی و خصوصی ممکن است خارج از ساعت کاری تعیین شده برایشان کار کنند. برای مثال به طور میانگین ساعت کاری در طول روز ۸ ساعت است. اگر فردی بیش از مدت تعیین شده کار کند، مشمول اضافه کاری می‌گردد. ما در اینجا قصد داریم درباره محاسبه حقوق و اضافه کار در سال ۱۴۰۲ اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

مطالعه خبر