چرا مدیران شکست می‌خورند - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

چرا مدیران شکست می‌خورند؟

شکست مدیران بسیار متداول است، اما قوی‌تر شدن آنها چندان رایج نیست. دلیل اینکه مدیران قادر به گریز از شکست نیستند؛ به این دلیل است که آنها شکست کسب و کار را به عنوان نارسایی قلبی می‌بینند، چیزی که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را برطرف کند یا بهبود بخشد.

مطالعه خبر
صورت حساب الکترونیک - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

 تکالیف مشاغل در قانون جدید صورت حساب الکترونیک

در سال‌های اخیر، سازمان امورمالیاتی کشور به منظور راحت کردن تعیین تکلیف مودیان مالیاتی، مشاغل مختلف را دسته‌بندی کرده است. میزان درآمد حاصل از هر شغل، یک پارامتر مهم برای دسته‌بندی مشاغل به حساب می‌آید. با توجه به اینکه شغل فرد در کدام دسته مالیاتی قرار می‌گیرد، برای او مالیات تعیین می‌گردد. بر اساس قانون جدید سازمان امورمالیاتی کشور افراد باید کارت خوان‌های خود را به سازمان امور مالیاتی کشور متصل نمایند.

مطالعه خبر
بهترین سیستم کنترل نقدینگی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

بهترین سیستم کنترل نقدینگی

هدف این مقاله، بررسی بهترین سیستم کنترل نقدینگی در واحد های تجاری می باشد. تحقیقات بسیاری نشان داده است که بودجه بندی در شرایط سخت اقتصادی ، می تواند برترین راهکار برای کنترل نقدینگی یک سازمان باشد. بودجه بندی و بررسی علل انحرافات بوجود آمده ، می تواند یکی از بهترین راهکارها برای کنترل نقدینگی توسط صاحبان کسب و کار باشد.
بازه های زمانی بودجه بندی ، می تواند بر اساس میزان فعالیت اقتصادی هر واحد تجاری و میزان رشد تورم اقتصادی تعیین گردد که معمولا براساس رشد نرخ تورم ، بین سه ماهه و یا یک دوره مالی ویا حتی بازه های زمانی بسیار کوتاه تر، در نوسان است .

مطالعه خبر
استراتژیهای مناسب برای افزایش درآمد

استراتژیهای مناسب برای افزایش درآمد

توسعه و رشد کسب و کارها، کاری بسیار دشوار است که نیازمند تمرکز، آگاهی ، هوش اقتصادی و پشتکار می باشد. آگاهی از مدیریت توسعه و گسترش کسب و کار و چگونگی ارائه خدماتی انحصاری به مشتریان ، در دراز مدت تبدیل به مزیتی رقابتی و افزایش درآمد می گردد. استراتژی های زیادی وجود دارد که برحسب نوع کسب و کار در افزایش درآمد آنان موثر می باشد. به کمک این استراتژیها می توانیم گام های بلندتری جهت افزایش درآمد برداریم.

مطالعه خبر
مشمولین-ارسال-صورتحساب-الکترونیک - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

مشمولین ارسال صورت حساب الکترونیک

صورت حساب الکترونیک در واقع نوعی از صورت حساب فروش است. بر اساس قانون سازمان امور مالیاتی کشور، اشخاص حقیقی و حقوقی که صاحب کسب و کار هستند، موظف‌اند که صورت حساب الکترونیکی خود را تنظیم کرده و آن را به این سازمان ارسال کنند. در حقیقت، مودیان مالیاتی موظف‌اند که معاملات انجام گرفته خود را در این صورت حساب ثبت نمایند. ما در این مقاله قصد داریم درباره مشمولین ارسال صورت حساب الکترونیک اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مطالعه خبر
مالیات حقوق در سال ۱۴۰۲

مالیات حقوق در سال ۱۴۰۲

ابهامات زیادی درخصوص اجرای بند ( و ) تبصره ماده ( 12 ) قانون بودجه سال 1402 وجود دارد. حسابداران و مدیران با تحلیلهای متفاوتی در اجرای این بند مواجه می باشند.
در این خصوص ، جناب استاد غلامحسین دوانی بر اساس تجارب ارزشمندشان ، طی مقاله ای برداشت آزاد خود را جهت اجرای این ماده اعلام نموده اند که در ادامه به آن می پردازیم.

مطالعه خبر