نرم افزار حسابداری پیمانکاری - یاس سیستم - نرم افزار حسابداری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

نرم افزار حسابداری پیمانکاری

نرم افزار حسابداری پیمانکاری در شرکت‌های پیمانکاری استفاده می‌شود. این شرکت‌ها به‌واسطه نوع فعالیت پروژه‌ای و سفارشی، مخاطب نرم افزار حسابداری پروژه‌ای ما هستند. پروژه می‌تواند شامل یک عملیات ساختمانی، راه‌سازی، سفارش تولید، یک قرارداد تولید یا فروش، گشایش اعتبار و یا هر فرایند دیگری که ابتدا و انتها مشخص داشته و شرکت نیاز به تهیه اطلاعات بر روی آن است، باشد. نرم افزار حسابداری پیمانکاری باید بتواند اطلاعات مالی (هزینه و درآمد) جریان مصرف مواد، کالاها را به تفکیک هر پروژه ثبت و محاسبه کند و امکان گزارش‌گیری را در سطح پروژه فراهم نماید. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد یاس سیستم، قابلیت پروژه محور بودن آن است. صاحبان کسب‌وکار سفارشی یا پروژه‌ای با استفاده از راهکار پروژه‌ای یاس سیستم به‌سادگی می‌توانند هزینه‌ها و درآمد خود را به تفکیک هر پروژه یا سفارش ثبت و گزارش‌گیری کرد و از گزارشات مختلف یاس سیستم در زمینه مالی به تفکیک هر پروژه لذت ببرند.

مزایای نرم افزار حسابداری پیمانکاری

با استفاده از نرم افزار حسابداری پیمانکاری و پروژه‌ای یاس سیستم می‌توانید تمام هزینه‌ها و مخارج مرتبط با هر پروژه شامل هزینه‌های قبل از مناقصه، هزینه‌های مستقیم (دستمزد عوامل و کارگران، خرید لوازم و مصالح، اجاره و استهلاک ماشین‌آلات و ابزار) هزینه غیرمستقیم را به‌صورت مجزا برای هر پروژه و بادقت بالا محاسبه کرده و میزان سودآوری آن را تعیین نمایید.

از طریق این نرم‌افزار می‌توانید مانده‌های مواد و محصولاتی که در پروژه استفاده شده به‌صورت مجزا در دسترس داشته باشید. همچنین با تعریف یک انبار اصلی و استفاده از حواله انبار، موجودی کالا و مواد را در میان انبارها جابه‌جا کرده و در پایان هر پروژه با ثبت حواله برگشت کالا، موجودی و مواد پروژه را صفر و سود و زیان واقعی را محاسبه نمایید.

توسط نرم افزار حسابداری پیمانکاری چگونگی پروژه‌های مختلف در فواصل زمانی متعدد و نیز گزارشات نظیر گزارش از فازهای مختلف هر پروژه، گردش حساب‌ها، گزارش دفتر کل و ترازنامه، سود و زیان، گزارش‌گیری از کارکرد کارکنان، مشاهده و مقایسه نموداری هزینه‌ها را در کم‌ترین زمان ممکن امکان‌پذیر می‌کند.

نرم‌افزار حسابداری این امکان را به شما می‌دهد تا به کارهای خود هوشمندانه‌تر بپردازید و وقت گران‌بها را در جهت ایجاد فرصت‌ها برای رونق کسب‌وکارتان صرف نمایید. با استفاده از سیستم ساده و کاربردی، امکان خودکارسازی مسئولیت‌هایی نظیر سازمان‌دهی هزینه‌های ساخت‌وساز، مدیریت اسناد، تجهیزات، سرمایه‌گذاری و قراردادها، گزارش‌نویسی و پیگیری درخواست‌های کاربران را برای شما فراهم می‌کند.

یادآوری پرداختی‌ها به‌صورت خودکار شما را از سردرگمی هنگام پرداخت چک‌ها و صورت‌حساب‌ها خلاص می‌کند. با فعال‌کردن تنظیمات پیش‌فرض نرم‌افزار، یادآور پرداختی‌ها فعال می‌شود. در این صورت می‌توانید با خاطری آسوده به سایر مسئولیت‌های خود بپردازید. همچنین به‌سادگی با هشدارها و اعلان‌ها به یادآوری تاریخ‌ها و فعالیت‌های ثبت شده در تقویم مالی شما می‌کند تا از تاریخ چک‌ها و قراردادها اطلاع داشته باشید.

صاحبان کسب‌وکار باید برنامه‌ریزی نمایند که چگونه منابع محدود خود را نظیر کار، ماشین‌آلات، تجهیزات و پول نقد را برای رسیدن به هدف‌های خود به‌کار بگیرید.