صورت حساب الکترونیک - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

 تکالیف مشاغل در قانون جدید صورت حساب الکترونیک

در سال‌های اخیر، سازمان امورمالیاتی کشور به منظور راحت کردن تعیین تکلیف مودیان مالیاتی، مشاغل مختلف را دسته‌بندی کرده است. میزان درآمد حاصل از هر شغل، یک پارامتر مهم برای دسته‌بندی مشاغل به حساب می‌آید. با توجه به اینکه شغل فرد در کدام دسته مالیاتی قرار می‌گیرد، برای او مالیات تعیین می‌گردد. بر اساس قانون جدید سازمان امورمالیاتی کشور افراد باید کارت خوان‌های خود را به سازمان امور مالیاتی کشور متصل نمایند.

ادامه مطلب

بهترین سیستم کنترل نقدینگی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

بهترین سیستم کنترل نقدینگی

هدف این مقاله، بررسی بهترین سیستم کنترل نقدینگی در واحد های تجاری می باشد. تحقیقات بسیاری نشان داده است که بودجه بندی در شرایط سخت اقتصادی ، می تواند برترین راهکار برای کنترل نقدینگی یک سازمان باشد. بودجه بندی و بررسی علل انحرافات بوجود آمده ، می تواند یکی از بهترین راهکارها برای کنترل نقدینگی توسط صاحبان کسب و کار باشد.
بازه های زمانی بودجه بندی ، می تواند بر اساس میزان فعالیت اقتصادی هر واحد تجاری و میزان رشد تورم اقتصادی تعیین گردد که معمولا براساس رشد نرخ تورم ، بین سه ماهه و یا یک دوره مالی ویا حتی بازه های زمانی بسیار کوتاه تر، در نوسان است .

ادامه مطلب

تصمیم‌گیری در حسابداری - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

فرایند تصمیم‌گیری در حسابداری

حسابداری برای تصمیم‌گیری به معرفی   مفاهیم اولیه اصول حسابداری  با تاکید بر استفاده از این مفاهیم و اصول در تصمیم‌گیری‌های تجاری می پردازد. تاکید بر استفاده از این مفاهیم و اصول حسابداری در تصمیم‌گیری‌های تجاری است.

ادامه مطلب

بهترین برنامه مالی و بودجه - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

بهترین برنامه مالی و بودجه

هر صاحب کسب و کاری تمایل دارد فرآیند، موقعیت یا روش بودجه‌ریزی کمی متفاوت داشته باشد. با این حال، تقریباً در هر بودجه پارامترهایی وجود دارد که می‌توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، بسیاری از صاحبان مشاغل باید اجاره یا وام مسکن را پرداخت کنند.

آنها همچنین هزینه هایی مانند قبوض آب و برق ، هزینه‌های حقوق و دستمزد، هزینه‌های بهای تمام شده کالای فروخته شده ، پرداخت سود و مالیات را بعنوان هزینه‌هایی مهم برای کسب و کار خود درنظر می گیرند. نکته این است که هر صاحب کسب و کار باید این موارد و هر هزینه دیگری را که به طور خاص مرتبط است در نظر بگیرد

ادامه مطلب

نرم افزار حسابداری یاس سیستم - روش‌ های حسابداری

روش‌ های حسابداری

اولین شواهد شناخته شده از شیوه‌های حسابداری مربوط به بین النهرین است، اگرچه سوابق حسابداری از همان دوران در سومر، آشور و بابل نیز یافت شده است. اسناد حسابداری از این دوره زمانی نشان می‌دهد که مردم کالاهایی را که فروختند، خریدند یا به احتمال زیاد با آن معامله کردند، ثبت کردند. این روش‌های حسابداری همچنین برای پیگیری محصولات و گله‌ها به‌منظور تعیین اینکه آیا مازادی برای فصل به‌دست می‌آید – اولین صورت‌های سود و زیان، که هنوز هم جزء لاینفک حسابداری هستند، استفاده می‌شد.

ادامه مطلب

نرم افزار حسابدای یاس سیستم - بودجه بازاریابی

بودجه بازاریابی

برای هر کسب و کاری که به دنبال موفقیت است، تعیین بودجه بازاریابی سنجیده‌ای ضروری است. بودجه بندی بازاریابی ، به ماندن در بازار رقابتی و افزایش درآمد کمک می‌کند. با بودجه بازاریابی، از پولی که باید برای تبلیغ موثر برند و محصول خود صرف کنید، آگاه خواهید بود. شرکت شما برای جلب توجه، انتقال پیام و جلب مشتری به روش‌های بازاریابی نیاز دارد. محصولی که به خوبی به بازار عرضه شود، بازگشت سرمایه خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با این حال، بدون بودجه بازاریابی امکان‌پذیر نیست.

ادامه مطلب

نرم افزار حسابداری یاس سیستم - هزینه‌یابی-استاندارد

هزینه یابی استاندارد چیست؟ | (با فرمول و مثال)

هزینه‌یابی استاندارد یکی از موضوعات فرعی مهم حسابداری بهای تمام شده است. از لحاظ تاریخی، هزینه‌های استاندارد با هزینه‌های یک شرکت تولیدی برای مواد مستقیم، نیروی کار مستقیم و سربار تولید مرتبط بوده است. برخی از تولیدکنندگان به جای تخصیص هزینه‌های واقعی مواد مستقیم، نیروی کار مستقیم و سربار ساخت به یک محصول، هزینه‌های مورد انتظار یا استاندارد را تعیین می‌کنند. این بدان معناست که موجودی‌ها و بهای تمام شده کالاهای فروخته شده توسط سازنده با مقادیری شروع می‌شود که نشان‌دهنده هزینه‌های استاندارد است، نه هزینه‌های واقعی یک محصول. از آنجایی که یک تولید کننده باید هزینه‌های واقعی را به تامین کنندگان و کارمندان خود بپردازد، تقریباً همیشه تفاوت‌هایی بین هزینه‌های واقعی و هزینه‌های استاندارد وجود دارد و تفاوت‌ها به عنوان واریانس ذکر می‌شوند.

ادامه مطلب

تحلیل مالی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

تجزیه و تحلیل مالی

تجزیه و تحلیل مالی برای ارزیابی روندهای اقتصادی، تنظیم سیاست‌های مالی، ایجاد برنامه‌های بلند مدت برای فعالیت‌های تجاری و شناسایی پروژه‌ها یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود. تحلیل مالی از طریق ترکیب اعداد و داده‌های مالی انجام می‌شود. یک تحلیلگر مالی به طور کامل صورت‌های مالی شرکت، صورت سود و زیان، ترازنامه و صورت جریان نقدی را بررسی می‌کند. تجزیه و تحلیل مالی را می‌توان در هر دو محیط مالی شرکت و سرمایه‌گذاری انجام داد

ادامه مطلب

ارزش واقعی دارایی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

ارزش واقعی دارایی

ارزش واقعی دارایی هر سهم (NAVPS) یک صندوق با مظنه قیمت آن در یک کارگزار یا پورتال مالی آنلاین گزارش می‌شود. این مقدار کمی با قیمت واقعی بازار صندوق متفاوت است؛ زیرا NAVPS یک بار در روز محاسبه می‌شود، درحالی که داراییهای نزد صندوق دارای قیمتی متغیر می باشند.

ادامه مطلب

نرم‌افزار یکپارچه حسابداری - نرمافزار حسابداری یاس سیستم

نرم‌افزار یکپارچه حسابداری چیست

سیستم‌های نرم‌افزار یکپارچه حسابداری به شرکت‌ها کمک می‌کند تا حسابداری مالی خود را ساده کرده و بر این چالش‌ها غلبه کنند. حسابداری هم یکی از وظایف اصلی کسب و کار در شرکت‌ها با هر اندازه است. با توجه به پیچیدگی‌های مدل کسب‌وکار، جمع‌آوری و ترجمه داده‌های مالی به ورودی‌های اسناد حسابداری می‌تواند چالش برانگیز باشد. شرکت‌ها برای درک داده‌های مالی خود به منابع و پلتفرم‌های متعدد داده تکیه می‌کنند و شکاف بین سیستم‌ها می‌تواند باعث ایجاد تاخیر در فرآیندهای حسابداری آن‌ها شود.

ادامه مطلب