تحلیل مالی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

تجزیه و تحلیل مالی

تجزیه و تحلیل مالی برای ارزیابی روندهای اقتصادی، تنظیم سیاست‌های مالی، ایجاد برنامه‌های بلند مدت برای فعالیت‌های تجاری و شناسایی پروژه‌ها یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود. تحلیل مالی از طریق ترکیب اعداد و داده‌های مالی انجام می‌شود. یک تحلیلگر مالی به طور کامل صورت‌های مالی شرکت، صورت سود و زیان، ترازنامه و صورت جریان نقدی را بررسی می‌کند. تجزیه و تحلیل مالی را می‌توان در هر دو محیط مالی شرکت و سرمایه‌گذاری انجام داد

ادامه مطلب

ارزش واقعی دارایی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

ارزش واقعی دارایی

ارزش واقعی دارایی هر سهم (NAVPS) یک صندوق با مظنه قیمت آن در یک کارگزار یا پورتال مالی آنلاین گزارش می‌شود. این مقدار کمی با قیمت واقعی بازار صندوق متفاوت است؛ زیرا NAVPS یک بار در روز محاسبه می‌شود، درحالی که داراییهای نزد صندوق دارای قیمتی متغیر می باشند.

ادامه مطلب

نرم‌افزار یکپارچه حسابداری - نرمافزار حسابداری یاس سیستم

نرم‌افزار یکپارچه حسابداری چیست

سیستم‌های نرم‌افزار یکپارچه حسابداری به شرکت‌ها کمک می‌کند تا حسابداری مالی خود را ساده کرده و بر این چالش‌ها غلبه کنند. حسابداری هم یکی از وظایف اصلی کسب و کار در شرکت‌ها با هر اندازه است. با توجه به پیچیدگی‌های مدل کسب‌وکار، جمع‌آوری و ترجمه داده‌های مالی به ورودی‌های اسناد حسابداری می‌تواند چالش برانگیز باشد. شرکت‌ها برای درک داده‌های مالی خود به منابع و پلتفرم‌های متعدد داده تکیه می‌کنند و شکاف بین سیستم‌ها می‌تواند باعث ایجاد تاخیر در فرآیندهای حسابداری آن‌ها شود.

ادامه مطلب

ویژگی های اخلاقی حسابدار - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

ویژگی‌های اخلاقی حسابدار

اخلاق در حسابداری شامل رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و ارزیابی دقیق موقعیت‌های منحصربه‌فرد است که در آن قضاوت حرفه‌ای ضروری است. درک چارچوب های اخلاقی برای استقلال، صداقت، رازداری و شایستگی حرفه‌ای می‌تواند تصمیم‌گیری را هدایت کرده و به حفظ شهرت این رشته کمک کند.

ادامه مطلب

مفاهیم اولیه اصول حسابداری - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

مفاهیم اولیه اصول حسابداری

یکی از اساسی‌ترین مفاهیم اولیه اصول حسابداری، فرض شخصیت حسابداری است. برای مقاصد حسابداری و گزارشگری مالی هر موسسه و یا بخش‌هایی از آن یک شخصیت جداگانه فرض شده که مستقل از شخصیت مالک یا مالکین آن می‌تواند معاملاتی انجام دهد. مدارک و صورت‌های مالی باید مبتنی بر قابل اتکاترین اطلاعات موجود باشد، به طوری که صحت و سودمندی آنها در بالاترین سطح ممکنه باشد. برای بیان مفهوم این کیفیت از واژه قابل اتکا بودن استفاده می‌شود که گاهی آن را عینیت نیز می‌گویند.

ادامه مطلب

مفاهیم ابتدایی حسابداری - نرمافزار حسابداری یاس سیستم

مفاهیم ابتدایی حسابداری

در حین حسابداری یک سازمان تجاری، تمایز واضحی بین کسب و کار و مالک قائل می‌شویم. تمام معاملات تجاری از دیدگاه کسب و کار ثبت می‌شود نه از دید مالک. مالک به میزان سرمایه خریداری شده توسط وی طلبکار واحد تجاری محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

بستن حساب‌ها در پایان دوره مالی

لزوم بستن حساب‌ها در پایان دوره مالی

بستن حساب‌ها در پایان دوره مالی یک زمان حساس برای شرکت‌های مالی است. هر سال، متخصصان مالی وقت خود را در دفتر می‌گذارند تا حساب‌های پایان سال، صورت‌حساب‌ها و گزارش‌های مالی خود را آماده کنند. تخمین زده می‌شود که تیم حسابداری به طور متوسط ۲۵ روز طول می‌کشد تا یک بسته سالانه را تکمیل کند.
یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش استرس و بهبود بهره‌وری در این دوره، آماده‌سازی و پیروی از یک گردش کار مشخص است. برای اینکه شروعی به کار داشته باشید، در این مقاله تمام مراحل ضروری برای یک چرخه پایانی موفقیت‌آمیز پایان سال را بیان کرده‌ایم.
بیایید بدون از دست دادن یک رسید، مستقیماً وارد کار شویم.

ادامه مطلب

چسبندگی هزینه و تاثیر آن بر سود - یاس سیستم

چسبندگی هزینه و تاثیر آن بر سود

باتوجه به مفهوم چسبندگی هزینه‌ها، با کاهش فروش هزینه‌ها متناسب با آن، کاهش نمی‌یابد و این باعث افزایش هزینه‌ها و کاهش سود در دورە جاری می‌شود. به دلیل اهمیت سود برای استفاده کنندگان صورت‌های مالی، مدیران شرکت‌ها به نحوه تهیه و گزارش سود توجه خاصی دارند و در مقابل رفتار و عکس‌العمل سرمایه‌گذاران و سایر استفاده‌کنندگان در برابر سود گزارش‌شده، واکنش متقابل از خود بروز می‌دهند.

ادامه مطلب

تجزیه و تحلیل مالی - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

تجزیه و تحلیل مالی

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای تجزیه و تحلیل داده‌های مالی، محاسبه نسبت‌ها از داده‌های صورت‌های مالی برای مقایسه با سایر شرکت‌ها یا با عملکرد تاریخی خود شرکت است. یک حوزه کلیدی تحلیل مالی شرکت شامل برون‌یابی عملکرد گذشته شرکت، مانند سود خالص یا حاشیه سود، به تخمین عملکرد آتی شرکت است.

ادامه مطلب

بستن حساب موجودی کالا - نرم افزار حسابداری یاس سیستم

بستن حساب موجودی کالا

وقتی صحبت از حساب موجودی کالا می‌شود، دانستن موجودی نهایی ضروری است. اما محاسبه میزان موجودی قابل فروش در دست شما در پایان یک دوره حسابداری می‌تواند یک چالش باشد. به همین دلیل مهم است که بدانید چگونه ارزش موجودی نهایی خود را به بهترین شکل محاسبه کنید و روش ارزشیابی موجودی مناسب را برای تجارت خود انتخاب کنید.

ادامه مطلب