نرم‌افزار حسابداری بازرگانی

نرم‌افزار حسابداری بازرگانی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بازرگانان برای مدیریت مالی بنگاه اقتصادی خود است؛ مباحث ورود و خروج اموال، محصولات و خدمات در یک بنگاه اقتصادی بازرگانی از جمله مهم‌ترین عوامل در موفقیت و عدم موفقیت یک بنگاه اقتصادی به‌شمار می‌رود. با توجه به اهمیت حسابداری و ثبت اسناد ورود و خروج، خرید و فروش وغیره به صورت کلی می‌توان گفت، دارا بودن یک نرم‌افزار حسابداری مختص بازرگانی برای هر بنگاه تجارتی اجتناب‌ناپذیر است. به‌طورکلی به کسب و کارهایی که با خریدوفروش محصول و کالا سر و کار دارند، بازرگانی گفته می‌شود؛ بازرگانی انواع مختلفی دارد به صورت کلی، هر شرکتی که فعالیت تجاری یا فروش داشته باشد یک شرکت بازرگانی محسوب می‌شود.

چرا نرم افزار حسابداری بازرگانی یاس سیستم؟

کدینگ معتبر بازرگانی

کدینگ حسابداری پایه های اطلاعاتی شرکت شماست که اگر درست و استاندارد تعریف شود، در ارائه گزارشات استاندارد و مدیریتی، کارتان بسیار راحت خواهد بود و اگر به شکل اصولی تعریف نشود، نه تنها دسترسی به اطلاعاتتان سخت می شود، بلکه تغییر آن بسیار سخت خواهد بود. بنابراین امکاناتی در یاس سیستم پیش بینی شده که شما از یک کدینگ حساب حرفه ای، ویژه شرکت های بازرگانی بهره مند باشید! این کدینگ تا سطح معین بوده و بر اساس آخرین استانداردهای مالی و با در نظر گرفتن نیازمندی های شرکت های بازرگانی تهیه گردیده است.

کدینگ معتبر بازرگانی

مدیریت حرفه ای فروش

فروش یاس سیستم برای شرکت های بازرگانی کاملا حرفه ای است. می توانید انواع فاکتور را تعریف کنید و تعیین کنید کدام نوع فاکتور مالیات پذیر و کدام نوع معاف از مالیات ارزش افزوده است. همچنین می توانید سابقه قیمت فروش را داشته باشید. علاوه بر این می توانید انواع تخفیفات فروش را تعریف و مدیریت نمایید. امکان درج ۵ مشخصه برای کالا و استفاده از آن در فاکتور فروش را دارید و می توانید از تک تک اطلاعات ثبت شده به تفکیک شهر ، استان ، گروه مشتری و … را گزارش گیری کنید.

مدیریت حرفه ای فروش

مدیریت حرفه ای کالاها

امکان گروه بندی انبارها و تعریف نامحدود انبار ، استفاده از روش قیمت گذاری میانگین و FIFO ،مدیریت گردش کالا و محصولات در انبار، امکان ردیابی کالا و محصولات (batch number)، تعریف نقطه سفارش و حداقل موجودی به ازای هر کالا در هر انبار، امکان انبار گردانی حرفه ای، امکان درج ۵ مشخصه برای کالا و استفاده از آن در فرم های انبار، امکان مشاهده لحظه ای موجودی کالا و موجودی سریال کالا در هر فرم ، تعریف واحدهای سنجش متفاوت و امکان تبدیل واحدها به یکدیگر و صدها امکان کاربردی دیگر تنها بخشی از قابلیت های انبار یاس سیستم می باشد.

مدیریت حرفه ای کالاها

مدیریت نقدینگی

یکی از مباحث بسیار مهم در شرکت های بازرگانی مدیریت نقدینگی است و شما باید بتوانید در هر لحظه از جزئیات دریافتی ها و پرداختی ها مطلع باشید. در سیستم صندوق یاس سیستم می توانید به سادگی از جزئیات انواع دریافتی یا پرداختی شامل نقد، چک، POS و … مطلع شده و صدور سند مالی آن را به یاس سیستم واگذار کنید. همچنین شما می توانید اطلاعات گردش حساب بانک را در قالب فایل اکسل به یاس سیستم وارد کرده و مغایرت بانکی را دریافت کنید. مدیریت تنخواه، راس گیری چک ، تقویم اسناد دریافتی و پرداختی و گزارشات هوشمند تنها بخشی از قابلیت های جذاب یاس سیستم برای شرکت های بازرگانی است.

مدیریت نقدینگی

حسابداری هوشمند

تیم کارشناسان متخصص یاس سیستم در بخش استقرار به شما کمک می کنند تا سرفصل حساب های مالی را بگونه ای طبقه بندی نمایید که بتوانید بسادگی به گزارشات دلخواه دسترسی داشته باشید. شما در یاس سیستم دغدغه ای از بابت صدور سند حسابداری نخواهید داشت و سند حسابداری کلیه اطلاعات شما در هر یک از سیستم ها بصورت خودکار و هوشمند و با رعایت استانداردهای مالی در سیستم مالی ثبت می گردد. همچنین در سیستم مالی یاس می توانید اسناد را بصورت ارزی ثبت و گزارشگیری نمایید.

حسابداری هوشمند

سیستم‌های بازرگانی یاس سیستم

حسابداری مالی همواره به عنوان جزء لاینفک سیستم های اطلاعاتی در شرکت ها و بنگاه های اقتصادی محسوب می گردد.
سیستم مالی یاس با محیطی ساده و با امکاناتی کامل و حرفه ای، ثبت سند را نه به عنوان یک شغل، بلکه به کاری لذت بخش و راحت تبدیل نموده است. دسترسی به بخشهای مختلف از داخل سند و انجام تعاریف و کنترل های ضروری بدون خروج از سند، گزارشات متنوع و جستجوهای بسیار دقیق و هوشمند، بخشهایی است که حسابدار از استفاده از آن احساس راحتی می کند. شرکت یاس سیستم به عنوان یکی از فعال‌ترین و متخصص‌ترین شرکت‌های حاضر در زمینه تولید نرم‌افزارهای مالی با بهره‌گیری از برترین نیروهای انسانی متخصص در حوزه‌های حسابداری و مدیریت مالی و هم‌چنین دارا بودن تیم متخصص در حوزه مهندسی نرم‌افزار و برنامه‌نویسی، اقدام به تولید نرم‌افزارهای حسابداری در گروه‌های خاص نموده است که یکی از این نرم‌افزارها، نرم‌افزار حسابداری بازرگانی یاس سیستم است. نرم‌افزار حسابداری بازرگانی یاس سیستم به طور کامل نیازهای همه بازرگانان و دفاتر تجاری آن‌ها شامل دفاتر تجاری کوچک، متوسط و بزرگ را برطرف نموده و باز استفاده از این نرم‌افزاز، نیازی به استفاده از هیچ برنامه دیگری نخواهند داشت.

گزارش مغایرت بانک

تهیه دفتر بانک

امکان ردگیری اسناد صادر شده

کنترل نقدینگی

جستجوهای بسیار قوی بر روی اطلاعات

گزارشات گسترده

 

نرم افزار انبار یاس سیستم، کلیه عملیات مربوط به تشخیص میزان نیاز کالا و تامین آن و گردش کالا (ورود و خروج) را به سادگی انجام می دهد و با رعایت اصول استاندارد، کلیه عملیات انبار را در مجموعه های تولیدی، بازرگانی، خدماتی و ساختمانی ثبت و کنترل می کند.
 
 
 

فروش، موتور محرکه شرکت و سیستم فروش به عنوان یک ابزار مهم و اثر گذار در مدیریت درآمد شرکت است که باید علاوه بر امکانات استاندارد و حرفه ای، ساده و هوشمند باشد تا کاربر در زمان استفاده از آن ضمن احساس امنیت و اطمینان، امور محوله را به سرعت و سهولت به انجام رساند. نرم افزار فروش یاس سیستم، ابزاری است کارآمد، حرفه ای و ساده که ارتباط شما را با مشتریانتان با اعتماد و احترام متقابل همراه نموده و جایگاه شرکت شما را در بازار کار مستحکم می نماید. صدور پیش فاکتور، فاکتور، برگشت فروش، نگهداری حساب مشتریان، کنترل اعتبار مشتری، تعریف لیست قیمت محصول، تعریف فرمول های مختلف برای تخفیفات و گزارشات متعدد، بخشی از امکاناتی است که نرم افزار فروش یاس سیستم در اختیار شما قرار می دهد.

 
 
 

افزونه‌های بازرگانی یاس سیستم

این افزونه برای واحدهایی طراحی شده است که سطح حسابداری وسیع تری داشته و به نرم افزار حسابداری با امکانات گسترده تری نیاز دارند. با وجود سطح حساب مرکز در این افزونه (که بعنوان یک سطح بیشتر بعد از سطح تفصیلی است)، می توان جهت حساب ها و اسناد را در سطح ریز تر و البته دقیق تری ثبت کرد. تعداد مراکز قابل معرفی در نرم افزار یاس سیستم نامحدود بوده و به سادگی می توان آنها را به هر تفصیلی تخصیص داد. گزارش گردش عملیات مراکز، گزارش آنالیز نموداری حسابها (روند حرکتی حساب (درآمد و هزینه) در سال)، گزارش از تغییرات اسناد در سیستم (مشاهده ورود و خروج کاربران با جزئیات تاریخ و ساعت و عملیات انجام شده)، گزارش اسناد حذف شده (مشاهده لیست اسناد حذف شده و تاریخ و ساعت حذف و کاربری که عملیات حذف را انجام داده)، گزارش دفاتر انتخابی هوشمند و پویا با انواع فیلترها مانند فیلترهای دوره های مالی و شرکت ها، از امکاناتی است که با فعال شدن افزونه مالی پیشرفته در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مهم است در زمانی که در سیستم حسابداری هستم، پیامی را برای همکار دیگرم که کاربر سیستم انبار یا دستمزد است بگذارم و یا یک یادآوری مهم (یک تامین موجودی، یک وصولی، یک قرار ملاقات مهم، یک جلسه مالیاتی و یا …) را برای خودم یا برای کاربر دیگر یاس سیستم قرار دهم. یا مطمئن شوم که پیام من به شخص مورد نظرم رسیده است و مطمئن باشم که پیام مدیرم محرمانه می ماند. موارد فوق بخشی از مسائلی است که به صورت روزمره با آن درگیر هستیم. پیام رسان یاس سیستم، با انجام موارد فوق، در محیطی بسیار راحت و ایمن پیامها را منتقل می کند. کاهش هزینه های کاغذ، امنیت در برقراری ارتباط، سرعت و دقت در تبادل پیام و اطمینان از دریافت پیام توسط سایر کاربران حداقل حاصلی است که از بهره برداری از این افزونه بدست می آید.

 

نگهداری اطلاعات تنخواه و خصوصا صدور اسناد مربوطه کاری وقت گیر است و افزونه تنخواه یاس سیستم برای ثبت و نگهداری و مدیریت تنخواه است. با استفاده از این افزونه، امکان گروه بندی انواع هزینه ها در تنخواه (هزینه های ایاب و ذهاب، ملزومات، آبداخانه و …)، ثبت ریز تنخواه و گروه هزینه مربوطه، نگهداری حساب تنخواه داران، تسویه تنخواه، نگهداری مانده حساب تنخواه، گزارش از وضعیت تنخواه تنخواه داران و نیز صدور سند اتوماتیک مالی در سیستم مالی یاس برای تنخواه های ثبت شده فراهم می شود.

 

با استفاده از افزونه ارتباطات ویژه در یاس سیستم می توانید بدون داشتن کامپیوتر یا اینترنت از نرم افزار گزارشگیری نمایید. شما می توانید صرفا با ارسال یک پیامک به یاس سیستم از موجودی کالا، دریافتی ها و تعهدات پرداختی و آخرین فروش ها به شکل پیامکی گزارش بگیرید. همچنین می توانید برای مشتریان خود پیامک انبوه ارسال نمایید و پس از ثبت هر عملیات در هر یک از سیستم های یاس به مشتریان و یا طرف های حساب اطلاع رسانی پیامکی نمایید.

 

افزونه پروژه به منظور ثبت و نگهداری اطلاعات یک فعالیت مشخص می باشد. پروژه می تواند یک عملیات ساختمانی، راه سازی، یک سفارش تولید، یک قرارداد تولید یا فروش، یک گشایش اعتبار و یا هر فرآیند دیگری که ابتدا و انتهای مشخص داشته و شرکت نیاز به تهیه اطلاعات بر روی آن است، باشد. با فعال شدن افزونه پروژه، امکان ثبت اطلاعات در سیستمهای مالی (آرتیکل سند و گزارش گردش عملیات بر روی پروژه )، ورود و خروج انبار، دریافت و پرداخت صندوق، رسید از تولید و عملیات فروش (پیش فاکتور، فاکتور و..) بر روی پروژه فراهم می گردد . با استفاده از این افزونه، قابلیت گزارش گیری از اطلاعات سیستمهای یاد شده بر روی پروژه و یا به اصطلاح عملکرد پروژه فراهم می گردد.

 
 

برخی از مجموعه ها (خصوصا مجموعه های تولیدی) برای نگهداری اطلاعات و گردش کالا در سیستم انبار، به بیش از یک واحد اندازه گیری برای کالا نیاز دارند. افزونه دو واحدی به منظور ثبت و نگهداری اطلاعات واحد اندازه گیری دوم برای کالاها در سیستم انبار می باشد. با فعال نمودن این افزونه در انبار یاس سیستم، امکان تعریف واحد دوم و نسبت آن به واحد اول در هنگام تعریف کالا وجود داشته و در فرمهای ورودی و خروجی نرم فزار انبار و نیز فاکتور و پیش فاکتور در نرم افزار فروش، مقدار بر اساس واحد دوم کالا محاسبه می گردد.

 

برای برخی از مجموعه ها (خصوصا مجموعه های تولیدی) ردگیری مواد اولیه ی خریداری شده بسیار مهم و حیاتی است. با افزونه ردگیری، می توانید به هر خرید از هر تامین کننده، سریالی تخصیص دهید و این سریال در طول گردش در سیستم انبار همراه کالا خواهد بود. با اضافه شدن این افزونه به انبار یاس سیستم، امکان تعریف هر تعداد سریال برای هر کالا، تعیین تاریخ ورود و تاریخ انقضاء برای هر خرید، ثبت ورودی و خروجی بر روی سریال کالا در کنار کد کالا، نگهداری و کنترل موجودی سریال علاوه بر موجودی کالا، انبار گردانی بر روی سریال کالا علاوه بر کد کالا، گزارش از گردش سریال در انبار و موارد بسیار دیگر فراهم می شود.

 

افزونه انتقال انبار به انبار برای مجموعه هایی که دارای انبارهای متعدد برای نگهداری کالا بوده و در عین حال کالاهایی را بین انبارهای موجود جابجا می نمایند مناسب است. با اضافه شدن این افزونه به سامانه یاس، امکان انتقال کالا بین انبارها، قیمت گذاری مجدد کالاها در انبار مبداء و مقصد و گزارش گیری بر روی کالاهای انتقالی بین انبارها ایجاد خواهد شد. 

 

استفاده از این افزونه، قدرت شرکتهای تولیدی را در مدیریت صحیح و دقیق کالاهای مصرفی برای تولید افزایش داده و امکان محاسبه انحراف مصرف کالا را فراهم می کند که در نتیجه از هدر رفت مواد اولیه به شکل چشمگیری جلوگیری می شود. با استفاده از این افزونه، به جای صدور حواله به خط تولید به تفکیک اجزاء مواد، کافی است تعداد محصول مورد نظر برای تولید را در حواله ثبت کنید تا حواله خودکار برای اجزاء آن محصول (مواد اولیه آن) به مرکز هزینه مورد نظر صادر شود. کاهش هزینه های اپراتوری، کاهش چشمگیر مصرف مواد اولیه و سادگی کار، از نتایج استفاده از این افزونه است.

 

مزایای نرم‌افزار حسابداری بازرگانی

در راهکار بازرگانی یاس سیستم می‌توانید علاوه‌بر کنترل سقف اعتبار مشتریان، انواع فاکتور از قبیل مالیات‌پذیر و معاف از مالیات تعریف نمایید. همچنین در هنگام ثبت سفارش و یا صدور فاکتور می‌توانید از موجودی انبار و موجودی قابل فروش (موجودی صوری) مطلع شوید. علاوه‌بر‌این با استفاده از راهکار بازرگانی می‌توانید گردش تمام دریافتی‌ها و پرداختی‌ها را مدیریت نموده و به‌صورت لحظه‌ای موجودی بانک و موجودی صندوق، مانده بدهی و میزان اعتبار مشتری را رصد نمایید.

انواع شرکت‌های بازرگانی

از نظر قانونی و ساختار درآمدی، انواع شرکت‌های بازرگانی در هشت دسته تعریف می‌شوند:

  • شرکت تجاری بازرگانی سهامی عام
  • شرکت تجاری بازرگانی سهامی خاص
  • شرکت تجاری بازرگانی با مسئولیت محدود
  • شرکت تجاری بازرگانی تضامنی
  • شرکت تجاری بازرگانی نسبی
  • شرکت تجاری بازرگانی مختلط سهامی
  • شرکت تجاری بازرگانی مختلط غیرسهامی
  • شرکت تجاری بازرگانی تولید و مصرف

همان طور که می‌بینید تقریبا تمامی شرکت‌های تجاری، به جز آن‌هایی که به فعالیت‌‌های مالی می‌پردازند، شرکت بازرگانی محسوب می‌شوند. شرکت‌های تجاری از جمله بزرگترین جوامع پول‌سازی یک کشور محسوب می‌شوند و به‌دلیل این‌که با کالای مختلف سر و کار دارند و ارتباط مستقیمی با نرخ ارز نیز دارند، همواره نیازمند یک نرم‌افزار حسابداری بازرگانی دقیق، بی‌نقص و پرسرعت هستند تا بتوانند در هر بازه زمانی دلخواه میزان سوددهی بنگاه اقتصادی خود را بررسی کرده و تصمیمات درست را اتخاذ نمایند. یک نرم‌افزار حسابداری بازرگانی به تیم حسابداری شرکت کمک خواهد کرد تا تمام الزامات قانونی را رعایت نموده در نتیجه در آینده از ایجاد هرگونه مشکل مالی، مالیاتی و بیمه‌ای مصون خواهند بود. از جمله ااین الزامات قانونی، ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم است که مطابق آن اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موظف به صدور صورتحساب برای کلیه معاملات خود خواهند بود. در نرم افزار حسابداری بازرگانی یاس سیستم امکان طراحی و چاپ فاکتورهای خرید و فروش به طور کامل وجود خواهد داشت و با استفاده از آرشیو الکترونیکی اسناد صادر شده در سیستم ره‌گیری سند را در هر لحظه ممکن ساخته است. در مثالی دیگر ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده اشخاص را مکلف به محاسبه و درج مالیات بر ارزش افزوده در ستون هایی مجزا در صورتحساب کرده است.

رضایت مشتری، مهم ترین وظیفه ما