نرم افزار حسابداری شرکتی

نرم افزار حسابداری شرکتی یک نوع نرم‌افزار حسابداری و مالی است که شرکت‌ها (نه فروشگاه و افراد) نیاز دارند. شرکت‌ها به نرم‌افزارهای حسابداری برای ثبت دقیق و محاسبات صحیح هزینه درآمد، سود و زیان، گرفتن گزارش‌های مالی و مالیاتی، برنامه‌ریزی دریافت و پرداخت و هرآنچه ریسک مالی و مالیاتی شرکت را به حداقل برساند، نیاز دارند. بدون نرم افزار حسابداری شرکت‌ها در خطر محاسبات اشتباه، پیگیری نشدن و انجام به‌موقع پرداخت‌ها یا دریافت‌ها، بی‌اطلاعی از سودآوری یا زیان‌دهی فعالیت‌ها و در نهایت مشکلات مالیاتی و حقوقی، نارضایتی ذی‌نفعان یا حتی ورشکستگی قرار می‌گیرند. به‌طورکلی، نرم‌افزار حسابداری شرکتی مجموعه‌ای از ابزارهایی است که شامل تولید گزارش، حساب‌های پرداختنی و دریافتنی، تولید فاکتور و موارد دیگر را با حفظ یکپارچگی و انطباق داده‌ها انجام می‌دهد. نرم افزار حسابداری شرکتی ابزاری فراتر از عملکردهای اصلی حسابداری است تا از سایر الزامات تجاری مانند مدیریت موجودی، مدیریت ارتباط با مشتری و تدارکات پشتیبانی کند.

وظایف نرم افزار حسابداری شرکتی

این وظایف شامل سازماندهی حساب‌های پرداختنی و دریافتنی، انجام تطبیق‌های بانکی دقیق، صورت‌حساب مشتریان و موارد دیگر است. نرم افزار حسابداری شرکتی می‌تواند کارهای روزانه را به‌صورت خودکار انجام دهد تا زمان صرف شده برای کارکردهای آن را کاهش دهد. بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری عملکردهای پیشرفته‌تری مانند مدیریت دارایی‌های ثابت، بودجه‌بندی و پیش‌بینی، تطبیق بانک‌ها و مدیریت موجودی را ارائه می‌دهند.

مزایای نرم افزار حسابداری شرکتی

مزایای یک نرم افزار حسابداری شرکتی شامل گزارش دقیق برای تصمیمات تجاری عاقلانه‌تر، افزایش دقت داده‌ها برای کاهش خطاهای انسانی و تشکیل پرونده مالیاتی ساده و انطباق برای اطمینان از همسویی شیوه‌ای مالی شما با مقررات IRS است. اغلب سیستم‌های حسابداری تاکتیک‌های امنیت سایبری متعددی را برای محافظت از اطلاعات ارائه می‌دهند. احراز هویت دومرحله‌ای یا چندعاملی به شما امکان می‌دهد رمز عبور وارد کنید و به سؤالات امنیتی پاسخ دهید یا کدها را از طریق پیام‌های متنی برای ورود به سیستم دریافت نمایید. همچنین با رمزگذاری داده‌ها، اطلاعات را به زبانی غیر قابل خواندن تبدیل می‌کند که تنها با یک کلید رمزگشایی قابل شفاف‌سازی است. این ابزار هکرها و سایر مجرمان سایبری را از خواندن اطلاعات حساس باز می‌دارد.

انواع نرم افزار حسابداری شرکتی

نرم‌افزارهای حسابداری شرکتی براساس حوزه فعالیت شرکت‌ها دسته‌بندی می‌شوند و امکان دارد هر توسعه‌دهنده‌ای، تقسیم‌بندی منحصربه‌فرد خود را مدنظر قرار دهند. اغلب نرم‌افزارهای حسابداری شرکتی به‌صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

نرم افزار حسابداری شرکتی بازرگانی

در این نوع نرم‌افزار ماژول بازرگانی یا خریدوفروش اصلی‌ترین و قدرتمندترین بخش است و اغلب توسعه نرم‌افزار در این قسمت به چشم می‌خورد. موجودیت‌هایی مانند خریدوفروش، برگشت از خریدوفروش، هزینه و روش‌های حمل، محاسبه پورسانت بازاریابان و عوامل فروش جزء مواردی است برنامه‌نویسان در هنگام طراحی آن موردتوجه قرار می‌دهند. نکته قابل‌توجه در این نرم افزار این است که بخش انبار باید به‌صورت جامع و کامل باشد و ارتباط بین واحدهای بازرگانی و انبار باید به‌صورت درست و اصولی پیاده‌سازی گردد. یکی از ویژگی‌هایی که تازه به نرم‌افزارهای شرکتی بازرگانی اضافه شده، پیش‌فاکتور آنلاین است که امکان اتصال به درگاه پرداخت بانکی در سیستم فروش را فراهم می‌کند.

نرم افزار حسابداری شرکتی تولیدی

در این نوع نرم‌افزار ماژول‌های تولید نسبت به سایر بخش‌ها نظیر خزانه‌داری، حسابداری اسناد و بازرگانی، انبار، حقوق و دستمزد اهمیت بیشتری دارد و توسعه قابل‌قبولی یافته است. در این نرم افزار علاوه‌بر به‌دست‌آوردن بهای تمام شده محصول تولید شده، سود ناشی از تولید، نرخ ضایعات، میزان مواد اولیه مصرفی، نرخ دستمزد مستقیم و غیرمستقیم پرداختی برای تولید و سایر موارد مرتبط با پروسه تولید را محاسبه می‌کند تا مجموعه‌های صنعتی بتوانند بهترین تصمیم‌گیری را طبق گزارشات داشته باشند.

نرم افزار حسابداری شرکتی پیمانکاری

مهم‌ترین اقدامات حسابداری شرکت‌های پیمانکاری، پروژه محسوب می‌شود. ثبت داده‌های مالی و تجزیه‌‎وتحلیل اطلاعات هر پروژه باید به تفکیک قابل انجام و گزارش‌گیری باشد. در این نوع نرم‌افزار بخش‌های انبار و تولید اهمیت چندانی ندارد و خریدوفروش محصول و خدمات نیز معنایی متفاوت دارد.

نرم افزار حسابداری شرکتی خدماتی

این نرم افزار تمرکز خود را برای محاسبه هزینه‌ها و درآمد حاصل از فروش خدمات می‌کند. تفاوت این نرم افزار با سیستم حسابداری بازرگانی در موجودی کالا است. در نرم افزار حسابداری شرکتی خدماتی محصولی وجود ندارد، چراکه انبار و عملیات مرتبط با آن حذف می‌شود.

نرم افزار حسابداری تولیدی

نرم افزار حسابداری بازرگانی

نرم افزار حسابداری خدماتی

نرم افزار حسابداری پروژه ای

هر نوع فعالیتی که دارید، بهترین پیشنهاد را برای سازمان شما با ترکیبی بهینه از سیستم‌ها و افزونه‌ها چیده‌ایم. در طراحی راهکارهای اختصاصی برای شما از ۲۴ سال سابقه فعالیت در صنایع مختلف بزرگ و معتبر بهره گرفته‌ایم و نیازهای ویژه شرکت‌های کوچک و متوسط را لحاظ کرده‌ایم.

پس با خیال راحت و به پشتوانه اعتبار و تجربه چندین ساله ما و مشتریانمان، می‌توانید راهکار ویژه خود را از موارد زیر انتخاب کنید و مدیریت اطلاعاتتان را به یاس سیستم بسپارید.

اگر شرکت هلدینگ هستید یا نیازهای پیچیده تری دارید جهت طراحی راهکار اختصاصی با ما تماس بگیرید