افزونه های یاس سیستم

BOM و حواله خودکار

مهم ترین مزایا

فعال سازی در سیستم انبار یاس

بیشترین کاربرد برای کنترل مصارف در انبار
قابلیت تعریف فرمول ساخت محصول و تنظیم موجودی انبار

سایر افزونه های یاس سیستم

این افزونه برای واحدهایی طراحی شده است که سطح حسابداری وسیع تری داشته و به نرم افزار حسابداری با امکانات گسترده تری نیاز دارند. با وجود سطح حساب مرکز  در این افزونه (که بعنوان یک سطح بیشتر  بعد از سطح تفصیلی است)، می توان جهت حساب ها و اسناد را در سطح ریز تر و البته دقیق تری ثبت کرد . تعداد مراکز قابل معرفی در نرم افزار یاس نامحدود بوده و به سادگی می توان آنها را به هر تفصیلی تخصیص داد. گزارش گردش عملیات مراکز، گزارش آنالیز نموداری حسابها (برای بررسی روند حرکتی حساب (درآمد و هزینه) در سال)، گزارش از تغییرات در سیستم (برای مشاهده ورود و خروج کاربران با جزئیات تاریخ و ساعت و عملیات انجام شده)، گزارش اسناد حذف شده (به منظور مشاهده لیست اسناد حذف شده و تاریخ و ساعت حذف و کاربری که عملیات حذف را انجام داده)، گزارش دفاتر انتخابی هوشمند و پویا با انواع فیلترها مانند فیلترهای دوره های مالی و شرکت ها، از امکاناتی است که با فعال شدن افزونه پروژه در اختیار شما قرار می گیرد.

افزونه انتقال انبار به انبار برای مجموعه هایی که دارای انبارهای متعدد برای نگهداری کالا بوده و در عین حال کالاهایی را بین انبارهای موجود جابجا می نمایند مناسب است. با اضافه شدن این افزونه به سامانه یاس، امکان انتقال کالا بین انبارها، قیمت گذاری مجدد کالاها در انبار مبداء و مقصد و گزارش گیری بر روی کالاهای انتقالی بین انبارها ایجاد خواهد شد. 

 

این افزونه برای مجموعه هایی کاربرد دارد که محصولات را به صورت سفارشی تولید کرده و به فروش می رسانند. با استفاده از این افزونه، مقدار فروش محصول در فاکتور، به صورت  یک عدد خاص ثبت نشده و با تنظیم فرمول (که می تواند حاصل ضرب چند عدد باشد) محاسبه می گردد. نام پارامترهای محاسباتی توسط کاربر قابل تعریف بوده و کاربر می تواند تا ۵ پارامتر (طول، عرض، ارتفاع و …) را برای ایجاد فرمول تعریف کند.

 

چگونه در زمانی که در سیستم حسابداری هستم، پیامی را برای همکار دیگرم که کاربر سیستم انبار یا دستمزد است بگذارم؟ چگونه یک یادآوری مهم (یک تامین موجودی، یک وصولی، یک قرار ملاقات مهم، یک جلسه مالیاتی و یا …) را برای خودم یا برای کاربر دیگر یاس قرار دهم؟ چگونه مطمئن شوم که پیام من به شخص مورد نظرم رسیده است؟ چگونه مطمئن باشم که پیام مدیرم محرمانه می ماند؟ موارد فوق بخشی از مسائلی است که به صورت روزمره با آن درگیر هستیم. پیام رسان یاس، با تامین موارد فوق، در محیطی بسیار راحت و ایمن پیامها را منتقل می کند. کاهش هزینه های کاغذ، امنیت در برقراری ارتباط، سرعت و دقت در تبادل پیام و اطمینان از دریافت پیام توسط سایر کاربران حداقل حاصلی است که از بهره برداری از این افزونه بدست می آید. 

 
برای برخی از مجموعه ها (خصوصا مجموعه های تولیدی) ردگیری مواد اولیه خریداری شده در فرمهای ورودی و خروجی انبار (رسیدها و حواله ها) بسیار مهم و حیاتی است. با افزونه ردگیری، می توانید به هر خرید از هر تامین کننده، سریالی تخصیص دهید و این سریال در طول گردش آن در سیستم انبار همراه کالا خواهد بود. با اضافه شدن این افزونه به انبار یاس، امکان تعریف هر تعداد سریال برای هر کالا، تعیین تاریخ ورود و تاریخ انقضاء برای هر خرید، ثبت ورودی و خروجی بر روی سریال کالا در کنار کد کالا، نگهداری و کنترل موجودی سریال علاوه بر موجودی کالا، انبار گردانی بر روی سریال کالا علاوه بر کد کالا، گزارش از گردش سریال در انبار و موارد بسیار دیگر فراهم می شود. 
 

افزونه تنخواه به منظور ثبت و نگهداری و مدیریت تنخواه در مجموعه می باشد. با توجه به اینکه نگهداری اطلاعات تنخواه و خصوصا صدور اسناد مربوطه کاری وقت گیر است، لذا این افزونه برای کنترل این مهم ایجاد گردیده است . با اضافه شدن این افزونه به سامانه یاس، امکان گروه بندی انواع هزینه ها در تنخواه (هزینه های ایاب و ذهاب، ملزومات، آبداخانه و …)، ثبت ریز تنخواه و گروه هزینه مربوطه، نگهداری حساب تنخواه داران، تسویه تنخواه، نگهداری مانده حساب تنخواه، گزارش از وضعیت تنخواه تنخواه داران و نیز صدور سند اتوماتیک مالی در سیستم مالی یاس برای تنخواه های ثبت شده فراهم می باشد. همچنین در افزونه تنخواه، امکان ایجاد همزمان چند تنخواه دار وجود دارد.

افزونه پروژه به منظور ثبت و نگهداری اطلاعات یک فعالیت مشخص می باشد. پروژه می تواند یک عملیات ساختمانی، راه سازی، یک سفارش تولید، یک قرارداد تولید یا فروش، یک گشایش اعتبار و یا هر فرآیند دیگری که ابتدا و انتهای مشخص داشته و سازمان نیاز به تهیه دریافت اطلاعات بر روی آن است باشد. با فعال شدن افزونه پروژه، امکان ثبت اطلاعات در سیستمهای مالی (آرتیکل سند و گزارش گردش عملیات بر روی پروژه ) ، ورود و خروج انبار، دریافت و پرداخت صندوق، رسید از تولید و عملیات فروش (پیش فاکتور، فاکتور و..) بر روی پروژه فراهم می گردد . با اضافه نمودن این امکان به مجموعه یاس، قابلیت گزارش گیری از اطلاعات سیستمهای یاد شده بر روی پروژه و یا به اصطلاح عملکرد پروژه فراهم می گردد.

یکی از موضوعات بسیار مهم در اداره صحیح مجموعه، دسترسی سریع و آسان به اطلاعات و اطلاع رسانی به موقع و منظم می باشد. اطلاع رسانی صحیح و به موقع به مشتریان، باعث تحکیم ارتباط و جلب اعتماد حداکثری آنها می گردد. از طرفی، دریافت اطلاعات مورد نیاز مدیران در هر لحظه از شبانه روز به صورت برنامه ریزی شده و یا با ارسال یک پیامک ساده، موضوعی نیست که به راحتی بتوان از آن چشم پوشید. دریافت اطلاعات فاکتورهای فروش یک مشتری خاص، دریافتی ها و پرداختی های چند روز آینده، موجودی کالاها در انبار، رسیدن به حداقل موجودی یا نقطه سفارش یک کالا، ارسال پیامک به مشتری با صدور فاکتور برای او و بسیاری موارد دیگر از امکانات این افزونه است. 

برخی از مجموعه ها (خصوصا مجموعه های تولیدی) برای نگهداری اطلاعات کالا و گردش کالا در سیستم انبار، به بیش از یک واحد برای کالا نیاز دارند. افزونه دو واحدی به منظور ثبت و نگهداری اطلاعات واحد دوم برای کالاها در سیستم انبار می باشد. با اضافه شدن این افزونه به انبار یاس، امکان تعریف واحد دوم و نسبت آن به واحد اول در هنگام تعریف کالا وجود داشته و در فرمهای ورودی ها و خروجی های نرم فزار انبار و نیز فاکتور و پیش فاکتور، مقدار بر اساس واحد دوم کالا محاسبه می گردد.

این افزونه برای ثبت و نگهداری اطلاعات ارزی های مختلف در سند حسابداری است و برای شرکت هایی که به نوعی با ارز در معاملات خود سرو کار دارند مناسب است. با اضافه شدن این افزونه به نرم افزار مالی یاس، امکان ثبت نوع و میزان ارز در آرتیکل اسناد حسابداری، همزمان با ثبت ریال موجود بوده و در گزارشات استاندارد مالی نیز امکان گزارش گیری به صورت ارزی ،ریالی و امکان دسته بندی بر اساس نوع ارز گنجانده شده است. با اضافه شدن این افزونه به نرم افزار مالی یاس، قادر خواهد بود تا حسابهای خود را به صورت ارزی بسته و مانده را به سال بعد منتقل نماید.

نرم افزارهای حسابداری یاس سیستم