نرم افزار حسابداری مالی

نرم افزار حسابداری مالی - یاس سیستم - نرم افزار حسابداری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

نرم افزار حسابداری مالی بخش ضروری هر سیستم و سازمانی است. از این نوع نرم‌افزار برای رسیدگی به حوزه‌های حسابداری، حساب‌های دریافتنی و پرداختنی استفاده می‌شود. جامع‌ترین نمونه‌های مجموعه نرم افزار حسابداری مالی شامل بخش‌هایی است که مدیریت نقدی، مدیریت ارز، مدیریت مالیات، حسابداری درآمد معوق، حسابداری بین شرکتی، مدیریت درآمد دوره‌ای، دارایی‌های ثابت و مدیریت حقوق و دستمزد را برای راه‌حل کامل‌تر اضافه می‌کند. 

در مجموعه نرم‌افزار حسابداری مالی، داده‌ها، فعالیت‌ها و اطلاعات تنها یک‌بار، در مکان و هنگامی‌که رویدادها رخ می‌دهند، در برنامه‌ای که برای فعال‌کردن آن فعالیت طراحی شده است، وارد می‌شود. سپس یکپارچه‌سازی داده‌های مناسب را به تمام برنامه‌های دیگر مجموعه ارسال می‌کند تا هماهنگی ایجاد شود.
به‌طورکلی نرم‌افزار مالی حسابداری همواره به‌عنوان لاینفک سیستم‌های اطلاعاتی در شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود. منظور از نرم‌افزار حسابداری مالی می‌تواند تک سیستم مالی (ثبت‌اسناد، تعریف مراکز هزینه، گزارش‌های گردش حساب، دفاتر و ترازها) باشد و هم به مجموعه‌ای از سیستم‌های موردنیاز شرکت جهت ثبت دقیق اطلاعات مالی اشاره کند. 

این نرم‌افزار به ثبت و وضوح اطلاعات مالی در سطح شرکت می‌انجامد و در نتیجه دقت تصمیم‌گیری را براساس اطلاعات واقعی، افزایش می‌دهد. سیستم مالی یاس با محیطی ساده و امکاناتی کامل و حرفه‌ای ثبت سند را نه به‌عنوان یک شغل، بلکه به کاری لذت‌بخش و راحت تبدیل کرده است. دسترسی به بخش‌های مختلف از داخل سند و انجام تعاریف و کنترل‌های ضروری بدون خروج از سند، گزارش‌های متنوع و جستجوهای بسیار دقیق و هوشمند، بخش‌هایی است که حسابدار در استفاده از آن احساس راحتی می‌کند.

شرکای تجاری نرم افزار حسابداری یاس سیستم

نقش و اهمیت نرم افزار حسابداری مالی در سازمان

نرم افزار حسابداری مالی نقش مهمی در حوزه مالی و تصمیم‌گیری برای مدیران شرکت‌ها دارد. طبق گزارش‌های مالی، خط‌مشی و جهت حرکت سازمان تعیین شده و یا اصلاح می‌شود. با توجه به اطلاعات و شاخص‌های ارائه شده از طریق نرم‌افزارهای حسابداری، ارزش، دارایی‌ها، قیمت تمام شده محصولات، میزان بدهی‌های کوتاه و بلندمدت شرکت، تعیین شده و سود یا زیان‌ها به‌صورت شفاف و طبق آمار و داده‌ها مشخص می‌شود. گزارش‌های حسابداری که طبق استانداردها و شیوه‌های مدرن بین‌المللی برای کنترل و ارزش‌گذاری شرکت‌ها به‌کار گرفته می‌شود، ایجاد شده‌اند. این گزارش‌ها مورد تأیید مدیران، حسابداران و مدیران مالی در سراسر دنیا است.

ویژگی‌های نرم افزار حسابداری مالی

یکپارچگی و تعامل با دیگر نرم‌افزارها

یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های نرم افزار حسابداری مالی، یکپارچگی و ارتباط آن با سایر نرم‌افزارها است. نرم افزار حسابداری مالی هنگامی کارآمد و باارزش است که بتواند اسناد مالی و حسابداری را از سایر نرم‌افزارهای مرتبط مالی و اداری دریافت و داده‌های سازمان‌یافته را در اختیار ذی‌نفعان قرار دهد. در این صورت تمام اطلاعات را در هر نرم‌افزار به‌صورت جداگانه و دستی وارد نمایید که چه چیزی غیر از اتلاف وقت و سرمایه نصیب افراد می‌شود.

خدمات پشتیبانی مناسب

یک فروشنده خوب کسی است که پس از فروش محصولات، ارتباط خود را با مشتری قطع نکند. همچنین در ادامه مسیر با خدمات پشتیبانی قوی، رضایت حداکثری مشتری را جلب نماید. تولیدکننده نرم‌افزار مالی و اداری، خدمات پشتیبانی باکیفیت را به مشتریان خود ارائه دهند.

امکان ارتقا و توسعه نرم افزار حسابداری

در حال حاضر تکنولوژی نرم‌افزارهای مالی و حسابداری دستخوش تغییرات شده‌اند. به‌همین دلیل امکان ارتقاء و توسعه نرم افزار حسابداری مالی یک مزیت رقابتی به‌حساب می‌آید. امکان دارد در هنگام خرید نرم‌افزار حسابداری با قیمت‌های ارزان روبه‌رو شوید، اما ارزانی می‌تواند به قیمت از دست‌دادن توسعه و ارتقاء نرم‌افزار حسابداری شما در آینده شود.

امنیت اطلاعات

نرم‌افزارهای حسابداری مالی شامل اساسی‌ترین و مهم‌ترین اطلاعات شرکت، کسب‌وکار یا سازمان است که در برخی از مواقع محرمانه تلقی می‌شود. همچنین با فراگیر شدن بستر اینترنت و تبدیل اغلب نرم‌افزارها به نرم‌افزارهای مالی تحت وب، ممانعت از دسترسی غیرمجاز به این اطلاعات اهمیت این مسئله را دوچندان کرده است. برای انتخاب نرم افزار حسابداری مالی که تضمین‌کننده امنیت اطلاعات شما است، توجه بسیار زیادی داشته باشید.

قابلیت گزارش‌گیری با تعیین سطوح دسترسی

یکی از قابلیت‌های مهم نرم‌افزار مالی و حسابداری در اختیار قراردادن سطوح دسترسی و شناوری‌های مختلف است که می‌تواند در اختیار کاربران آن به‌ویژه مدیران ارشد قرار دهد. مدیران ارشد از طریق این گزارش‌ها امکان تحلیل کسب‌وکار و سازمان را دارند. گزارش‌های بی‌نقص نرم‌افزار حسابداری خوب می‌تواند در ممانعت از جریمه‌های احتمالی مراجع ذی‌صلاح نظیر سازمان امور مالیاتی بسیار تأثیرگذار باشد. هیچ مدیر یا مسئولی تمایل ندارد سازمان یا کسب‌وکار او دچار پیچیدگی و دردسر جریمه‌های مالی و مالیاتی گردد، چراکه برای خارج‌شدن از این وضعیت نیاز به صرف وقت و هزینه بسیار زیادی است.