• تماس با ما
۰۲۱-۲۵۹۲۴
یاس سیستم خانه » اخبار » ابلاغ دستورالعمل بازرسی تامین اجتماعی از دفاتر بر اساس آخرین سال مالی

ابلاغ دستورالعمل بازرسی تامین اجتماعی از دفاتر بر اساس آخرین سال مالی

? بر اساس این دستورالعمل، بازرسی از مدارک و دفاتر شرکت‌های بخش‌خصوصی به استثنای مواردی که در این دستوالعمل قید شده است، صرفا در آخرین سال مالی انجام خواهد گرفت.

?بخشنامه اخیر سازمان تامین اجتماعی در حالی ابلاغ شد که اتاق تهران رسیدگی به موارد اختلافی صاحبان کسب وکار و سازمان تامین اجتماعی را در دستور کار قرار داد و سرانجام با پیگیری‌های اتاق تهران و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران، مساله رسیدگی به دفاتر بنگاه‌ها براساس قانون (بازه زمانی شش ماهه)، در ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رییس‌جمهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا مصوب شد بازرسی حداکثر در بازه زمانی یکساله انجام شود.

?به این ترتیب، برابر بخشنامه ابلاغی ۶ اردیبهشت ماه ۹۶ سازمان تامین اجتماعی، انجام بازرسی از مدارک و دفاتر شرکت‌های بخش خصوصی به استثنای موارد زیر صرفا در آخرین سال مالی صورت خواهد گرفت:

?۱- در مواردی که موضوع ادعای سابقه و یا دستمزد اشخاص مطرح باشد.

?۲- درخواست‌های مستند به آرا مراجع قضایی و شبه‌قضایی، شرکت‌های در حال تصفیه که از سوی واحدهای اجرایی ارائه می‌شود.

?۳- در صورتی که مستنداتی به سازمان تامین اجتماعی واصل شود که بیانگر عدم اجرای قانون از جمله ماده (۳۸) و تبصره الحاقی آن و عدم اعلام واقعی دستمزد بیمه‌شدگان باشد، بازرسی با تشخیص و دستور مدیرعامل قابل انجام خواهد بود.

?غیر از موارد فوق سازمان بیمه تامین اجتماعی صرفا دفاتر را تحت بازه زمانی یک سال مورد بازرسی قرار می‌دهد. این مصوبه و ابلاغیه آن هم‌چنین از سوی تقی نوربخش، رییس سازمان تامین اجتماعی برای رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طی نامه‌ای ارسال شد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید ....

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ

مطالب مرتبط:

به بالای صفحه بردن