تسهیل صدور گواهینامه ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

در جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، مشکلات فعالین بخش خصوصی در خصوص نحوه صدور گواهی ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده مورد بررسی قرار گرفت و بخشنامه ها و شرایط و مراحل صدور گواهینامه به همراه سقف زمانی صدور این مجوز با هدف بهبود محیط کسب و کار بازنگری شد.

در این جلسه که با حضور اعضای هیات مقررات زدایی متشکل از نمایندگان قوای مقننه، قضائیه، دولت، اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف و سازمان امور مالیاتی به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، کلیه بخشنامه های مالیاتی در این خصوص بررسی و بصورت یک بخشنامه تجمیعی مصوب شد. در این بخشنامه تجمیعی شرایط به شرح ذیل تسهیل شد:
مودیان به منظور ثبت نام فقط به سامانه www.tax.gov.ir مراجعه کرده و نیاز به بارگذاری اطلاعات در سامانه دیگری نخواهند داشت.

مدارک مالیاتی مورد نیاز صدور گواهی به ارائه اظهارنامه های دوره مشمولیت که تا زمان ثبت نام اظهار نشده است تقلیل یافت. مدت اعتبار گواهی مودیان حائز شرایط جدید برای بار اول به شش ماه افزایش یافت.

مدت اعتبار گواهی برای افرادیکه بدهی مالیاتی خود را پرداخت یا ترتیب پرداخت داده اند، ۱۲ ماه تعیین شد. مدت اعتبار گواهی برای مودیان خوش حساب به ۲۴ ماه افزایش یافت.

مدت زمان صدور گواهینامه به ۷ روز کاهش یافت و به منظور تسریع در صدور گواهینامه، مودیان می توانند از یکماه قبل از پایان انقضای اعتبار نسبت به تمدید آن درخواست خود را ارائه کنند.

در صورت لغو اعتبار گواهینامه مودی، معاملات مودی مشروط به احراز اصالت مبتنی بر حسابرسی مالیاتی، تا تاریخی که اعتبار لغو نشده است قابل قبول است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان نرم افزار حسابداری و سامانه مودیان

همین حالا با دریافت مشاوره حرفه‌ای و رایگان حال کسب و کارتون رو خوب کنید!