خدمات پشتیبانی نرم افزار ها، مزیتی رقابتی

 

 

 

خدمات پشتیبانی نرم افزارها ،  مزیتی رقابتی

در این مقاله به بررسی خدمات پشتیبانی نرم افزارها و مزیت رقابتی آن می پردازیم

خدمات پشتیبانی نرم افزارها ،  مزیتی رقابتی

خدمات پشتیبانی نرم افزار

خدمات پشتیبانی نرم افزار

 

[۱]سیده شیده دیانت جهرمی

خدمات پشتیبانی نرم افزارها، مزیتی رقابتی

چالاکی سازمان ها ، تأمین به موقع و دقیق اطلاعات مورد نیاز جهت تصمیم گیری ها و پاسخگویی مناسب به ذی نفعان از دغدغه های مدیران ارشد سازمان ها می باشد . امروزه شرکت ها بدنبال ایجاد سهولت در انجام فرآیند های مالی بوده و خواهان افزایش دقت و سرعت گزارشگیری ها از داده های  ورودی سیستم می باشند. وجود نرم افزارهای مختلف در بازار،  سبب گردیده تا شرکت ها با سردرگمی هایی جهت تشخیص نرم افزار مناسب باشند.

در واقع نرم افزارها، به عنوان واسطه ای برای دستیابی به اهداف سازمان ایجاد گردیده اند. طی سال های اخیر ، با رشد سازمان ها ، تاکید بر وجود امکانات و توانایی های یک نرم افزار، افزایش یافته است . هنگامی که سیستم بعنوان یک ابزار در جهت [۲]پردازش اطلاعات و ارائه آن به مدیران به کار گرفته می شود ،  بروز [۳]خطا و یا مشکلات سیستمی ، عدم گزارشگیری صحیح ، عدم اجرای نرم افزار در لحظات حساسی که نیاز به گزارشگیری می باشد،  تمامی این حوادث تلخ،  مسبب نگرانی و  اضطراب حسابداران و مدیران می شوند . که قطعاً نیاز به حمایت و ارائه خدمات پشتیبانی افرادی دارند که در دانش مالی و تسلط بر نرم افزارهای آن دارای تجربه ای بالا بوده و در این راستا توانمند می باشند.

هم چنین ، بعلت وجود تنوع و پیچیدگی در متغیر های اقتصادی و نیز تغییر پذیری و گستره رو به افزایش دانش مالی ، تحولی عظیم در ساختار یک  سازمان بوجود می آید.  بنابراین برای حفظ توانمندی نرم افزارها نیازمند بروز آوری و ارائه خدمات پشتیبانی می باشند.

 

خدمات پشتیبانی یاس سیستم

خدمات پشتیبانی نرم افزار های یاس سیستم

گروه یاس سیستم ، با داشتن تیمی توانمند و با تجربه دراین زمینه، به سادگی و تنها با یک تماس تلفنی امکان ایجاد دسترسی و رفع مشکلات کاربران را مهیا ساخته است. از دیگر مزایای پشتیبانی ، پیگیری ، مدیریت و راهبری فعالیت ها مطابق میل و شرایط دلخواه کارفرمایان می باشد.

علاوه بر این ، بخش تولیدو تضمین کیفیت یاس سیستم جهت ایجاد رضایتمندی هرچه بیشتر مشتریان، در هر میان دوره یک نسخه جدید  جهت پاسخگویی به نیازها و درخواستهای کاربران ، تهیه می نماید. این نسخه ها توسط متخصصین مالی ، تمامی مراحل  تضمین کیفیت را از نظر افزایش سرعت ارائه گزارشات ، دقت و صحت مقادیر محاسبه شده ، زیبایی ظاهری جداول و فونتهای بکارگرفته شده و نیز بروزآوری فایلهای راهنمای کاربران ، در فرم های نرم افزار در تمامی سیستم ها ، طی نموده  و به بازار عرضه می گردند.

مطالعه  نگاهی به طرح جامع حسابداری

بررسی و تنظیم بک آپ گیری های خودکار نرم افزار یاس از اطلاعات کاربران،  یکی از دیگر وظایف این تیم می باشد تا از خطر نابودی احتمالی اطلاعات توسط ویروسها و یا بدافزارهای مخرب ممانعت بعمل آید. هنگامی که کاربران  در انتخاب گزارشات مطلوب و یا نحوه استفاده از سیستم در شرایط اضطراری دچار مشکل شده باشند ، تنها  درج یک درخواست (بصورت تیکت) در سامانه یاس سیستم ، کافیست تا تیم با تجربه پشتیبانی یاس ، جهت ارائه خدمات و حمایت کاربران ایفای نقش نمایند.

 

خدمات پشتیبانی نرم افزارها، مزیتی رقابتی

مدیریت خدمات پشتیبانی یاس سیستم

سیاستهای مدیریتی در بخش پشتیبانی درجهت رفاه و کنترل هزینه های کاربران گام برداشته و تمامی تلاش این تیم در بهبود کیفیت خدمات پشتیبانی است . بعلت بی نقص بودن نرم افزار مالی یاس و حجم کم تقاضای مشتریان بابت خدمات پشتیبانی ، مدیریت گروه آرک،  یاس سیستم را بی نیاز از عقد قراردادهای کلان پشتیبانی می داند.

چرا که برای کاربران بلااستفاده بوده و حتی بخش کوچکی از این مبالغ سنگین قراردادها توسط کاربران استفاده نمی شود. بهمین علت خدمات را بصورت موردی تعبیه نموده است.

بطوریکه کافیست کاربران با درج تنهایک تیکت ، از خدمات پشتیبانی این تیم ماهر بهره مند گردند. تیم  پشتیبانی این نرم افزار، سبب صرفه جویی در وقت کاربران و نیز از بین رفتن خطاها شده  و همانند یاوری در کنار کاربران ارائه خدمت می نمایند.

با توجه به این که موفقیت و کامیابی کاربران،  موفقیت کلیه دست اندرکاران نرم افزار یاس سیستم  می باشد ، خدمات پشتیبانی نرم افزار یاس سیستم شامل،  آموزش تمامی کاربران برای تمامی قسمت های سیستم ، مشاوره جهت استقرار ، رفع ایرادات و خطاهای کاربری در سریع ترین زمان ممکن با هدف کاهش نگرانی های کاربری ، کمک و همدلی در جهت اصلاح خطاهای مالی و ارائه مشاوره به کاربران می باشد.

 


منابع

۱)       چگونگی پیاده سازی چارچوب پشتیبانی خدمات فناوری اطلاعات در سازمان ، رازقی محمدجمال ، طرهانی فرزاد، طیبی علی اصغر،فصلنامه علمی-پژوهشی مدیریت نظامی،شماره ۴۰، ۱۳۸۹٫

۲)       دلایل نیاز شرکت ها به خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار، http://raykanet.com

۳)     The Indian Software Services Industry, Heinz School Working Paper No. 99-19, Posted: 7 Feb 2000, Ashish Arora, V.S. Arunachalam, Jai Asundi, Ronald Fernandes.

مقالات پیشنهادی

۱)      Software security requirements management as an emerging cloud computing service, Muthu Ramachandran , School of Computing, Creative Technologies and Engineering, Leeds Beckett University, Leeds LS6 3QS, UK,  journal homepag e: www.elsevier.com/locate/ijinfomgt.

۲)      Software component and the semantic Web: An in-depth content analysis and integration history, Loveleen Kaur , Ashutosh Mishra, Department of Computer Science and Engineering, Thapar University, Patiala, India, journal homepage: www.elsevier.com/locate/jss.


[۱]          دکترای مدیریت  بهره وری کسب وکار(گرایش مالی) سازمان مدیریت صنعتی shidehdianat@yahoo.com

[۲] Process

[۳] Error

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان نرم افزار حسابداری و سامانه مودیان

همین حالا با دریافت مشاوره حرفه‌ای و رایگان حال کسب و کارتون رو خوب کنید!