نصب رایانه در درون چشم انسان‌

گوگل حق اختراع جالبی را به نام خود ثبت کرده که مربوط به نصب رایانه در درون چشم انسان‌هاست و بسیار فراتر از لنزهای چشمی خواهد بود که با نصب آنها روی قرنیه فیلم برداری ویدئویی ممکن می‌شود.

به نظر می‌رسد این طرح مکمل برنامه‌های گوگل برای ممکن کردن زندگی ابدی و جمع‌آوری حداکثر میزان ممکن از اطلاعات از انسان‌ها برای ارائه به شرکت‌های تبلیغاتی و دیگر مجموعه‌های فناوری و اقتصادی و سیاسی باشد.

سابقه ثبت این حق اختراع به سال ۲۰۱۴ بازمی‌گردد، اما انتشار عمومی آن تا هفته قبل به تعویق افتاده بود. گوگل ابزاری که به این منظور طراحی کرده را لنزی الکترونیک توصیف کرده که تامین انرژی آن از طریق یک آنتن برداشت انرژی صورت می‌گیرد.

این لنز در یک کپسول ویژه قرار گرفته و در درون چشم فرد جاسازی می‌شود که تحولی عمده در زمینه ساخت محصولات فناوری محسوب می‌شود. لنز یاد شده با فناوری‌های GPS، LTE و NFC سازگار است و بنابراین می‌تواند کارکردهای مخابراتی، خرید الکترونیک، چندرسانه‌ای و غیره داشته باشد.

هنوز مشخص نیست این لنز چگونه در چشم انسان جاسازی می‌شود تا برای وی مشکل بینایی رخ ندهد و این کار چه تاثیراتی بر حریم شخصی و امنیت انسان‌ها برجای می‌گذارد.

مرجع : خبرگزاری فارس

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-2m5jcg’][/av_image]

دانلود خبر: نصب رایانه در درون چشم انسان‌ 

مطالعه  استمهال وام؛ بلای خانمان سوز تولید

مشاوره رایگان نرم افزار حسابداری و سامانه مودیان

همین حالا با دریافت مشاوره حرفه‌ای و رایگان حال کسب و کارتون رو خوب کنید!