کنترل بی‌سیم وسایل الکترونیکی با استفاده از دستکش‌های BEARTEK II

استفاده از موبایل های لمسی در هوای سرد و بیرون از خانه یکی از تجربه های ناراحت کننده به شمار می رود، زیرا سرمای هوا عملکرد این دستگاه ها را دچار اختلال می کند. اما خوشبختانه در حال حاضر دستکش هایی اختراع شده اند که به راحتی می توان از آنها برای تایپ روی صفحات لمسی استفاده کرد. حتی با حضور آنها دیگر نیاز نیست موبایل را از جیب یا کیفتان خارج کنید، زیرا همه فعالیت ها به صورت بی سیم انجام پذیر خواهد بود.

یکی از کمپانی هایی که چنین دستکش هایی را معرفی کرده،  Blue Infusion Technologies است که نخستین محصول آنها دستکشی مجهز به ماژول های بلوتوث و وای فای بود تا بتوان به صورت وایرلس، تلفن هوشمند یا دوربین‏های GoPro  را کنترل کرد. اکنون نیز نسخه دوم این محصول را با نام Bear Tek  II معرفی و عرضه کرده که ویژگی های پیشرفته‏تری نسبت به نسل قبلی خود دارد.

این دستکش یک پد تماس روی شست و ۶ نقطه لمسی روی سه انگشت دیگر (دو نقطه روی هر انگشت) دارد که به واسطه آنها فعالیت‎های موردنظر کاربر انجام می‏پذیرند. با توجه به نقطه‏ای که کاربر لمس می کند، یک واکنش متفاوت روی دستگاهی که با دستکش جفت شده صورت می گیرد.

با استفاده از ماژول بلوتوث، کاربران می توانند تماس های تلفنی را پاسخ داده، موزیک را عوض کرده یا فعالیت های دیگری را به انجام برسانند. از طریق ماژول وای فای نیز قادر هستند تا GoPro را فعال یا غیر فعال کرده یا حالت عکاسی را عوض کنند.

از جمله ویژگی های جدید BearTek II می توان به قابلیت سوئیچ کردن میان بلوتوث/تلفن و وای فای/دوربین از طریق اپلیکیشن اندروید یا iOS اشاره کرد. به این مفهوم که هر ۶ نقطه لمسی در حالت اول کنترل موبایل را به دست دارند و در حالت دوم نیز همه نقاط لمسی دستکش فقط تنظیمات و فعالیت های دوربین را انجام خواهند داد.

با لحاظ کردن این مسئله،کاربر می تواند به راحتی فعالیت های مورد نظر خود را از راه دور روی تلفن هوشمند خود اعمال کند.

این دستکش ها ضدآب هستند و در نسخه جدید، بازخورد لمسی نیز دارند، به طور مثال هنگامی که تماس تلفنی به کاربر می رسد دستکش به صورت لرزش آن را اعلام خواهد می کند. به علاوه، کیت توسعه دهندگان آن نیز ارائه شده و در نتیجه طراحان شخص ثالث می توانند دیوایس ها یا اپلیکیشن هایی که با این سیستم سازگاری دارد را ساخته و عرضه کنند.

میزان شارژدهی در نسخه اول این دستکش حدود ۸۰ ساعت است، اما به ادعای سازنده هایش بهبود خواهد یافت و بیشتر از این خواهد شد.

این دستکش در حال حاضر در وب سایت جمع سپاری Indiegogo پیش فروش می شود و می توانید با پرداخت ۹۹ دلار یک جفت از آن را خریداری کنید. این در حالیست که قیمت نهایی آن در زمان عرضه ۲۲۵ دلار خواهد بود.

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-2kvvtl’][/av_image]

دانلود خبر: کنترل بی‌سیم وسایل الکترونیکی با استفاده از دستکش‌های BEARTEK II