• تماس با ما
۰۲۱-۲۵۹۲۴
یاس سیستم خانه » مقالات » چرا به برنامه ریزی بودجه نیاز داریم؟

چرا به برنامه ریزی بودجه نیاز داریم؟

در اواسط راه اندازی کسب و کارتان شما متوجه خواهید شد که چرا به برنامه ریزی بودجه نیازمند هستید. دقیقاً زمانی که در کسب و کارتان یک توقف ایجاد کرده و کل بودجه خود را گردآوری میکنید. بودجه یک کسب و کار همانند سایر بودجه های تخصیص داده شده بسیار مهم است و ابزار کنترل بودجه بسیار نقش مهمی در ادامه و حیات یک کسب و کار دارد .

کنترل بودجه اهداف و موارد زیر را برای کسب و کار شما فراهم میکند :

Strart-up های کاربردی برای برنامه استراتژی کسب و کار شما  را طراحی میکند:

این اولین کاربرد برنامه کنترل بودجه است که به شما کمک میکند اطلاعات ضروری و کاربردی کسب و کارتان را گردآوری کنید.
شما باید بدانید حرفه شما ،  در یک روز کاری چه مقدار هزینه دربرخواهد داشت .این هزینه ها شامل منابع انسانی ، اجاره یا خرید ملک ، اثاث و ملزومات اداری و هزینه سخت افزار و نرم افزار و… است .

در شروع هر کسب و کار قطعاً احتیاج به یک سرمایه گذار و یا وام دهنده دارید ، با کمک برنامه ریزی بودجه به وی نشان میدهد که کل هزینه های یکساله شما چقدر میباشد و به وی از برنامه کسب و کارتان اطمینان میدهید و از این طریق اعتبارمالی خود را افزایش میدهید .

برنامه ریزی هزینه های جاری :

با استفاده از برنامه کنترل بودجه شما میتوانید مشخص کنید روزانه و حتی ماهیانه چه میزان هزینه پیشرو دارید. یکی ازفواید این برنامه که میتوان به آن اشاره کرد  مشخص کردند حقوق ماهیانه ای که شما باید بپردازید تا کسب و کارشما پویایی خود را توسط کارکنان با انگیزه خود حفظ کند . با بهره گیری از این قابلیت هزینه های ثابت خود را مشخص و برای آن برنامه ریزی میکنید.

آگاهی از سوددهی کسب و کارتان:

اگر شما نیز مانند سایر مدیران یک کسب و کار قصد دارید برنامه و استراتژی خود را برپایه سودآوری تنظیم نمائید . این برنامه به شما کمک میکند تا میزان هزینه ها و میزان درامد ماهیانه را بررسی و یک تعادل بین آنها ایجاد کنید تا به سودآوری کسب و کارتان آگاهانه کمک کنید.

حال فکر میکنم به عنوان صاحبین کسب وکار به اهمیت برنامه کنترل بودجه مانند سایر برنامه های کاربردی برای راه اندازی کسب و کارتان آگاه شدید . البته میتوانید برای اطلاعات کاربردی بیشتر محصول “کنترل بودجه” یاس را بررسی بفرمائید.

برگرفته از سایت www.about.com

ترجمه شده توسط: ستاره مهاجر

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-2odoir’][/av_image]

 

دانلود مقاله: چرا به برنامه ریزی بودجه نیاز داریم؟

این مقاله را به اشتراک بگذارید ....

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن