• تماس با ما
۰۲۱-۲۵۹۲۴
یاس سیستم خانه » مقالات » چگونه قدرت رقابتم را افزایش دهم؟

چگونه قدرت رقابتم را افزایش دهم؟

همیشه وقتی به افراد اطراف خودم نگاه میکردم باخودم میگفتم ” چطور میشه فلانی به تمام اهدافش یکی پس از دیگری میرسد . تمام پله های موفقیت را طی میکنند.”

وقتی عملکرد یکسال قبل خود  را بررسی میکردم تا به الان یادم نمیاد من تصمیمات خوبی را در طول روز گرفته باشم و حتی کار ساده تنظیم لیست روزانه وظایف را پر کرده باشم .

به عبارت بهتر اصلاً برنامه خاصی نداشتم و همیشه به عبارت ” هرچه پیش آید خوش آید ” معتقد بودم  و امروز بعد از رعایت یکسری موارد جزئی در زندگی به بهره وری خوبی رسیدم و همیشه فکر میکنم چرا باید اینقدر نگران باشم وقتی زندگی به صورت مرتب به من فرصت بهتر بودن را میدهد . فقط باید عمل کنم .

تمرکز کنید بر روی اهدافتان . فقط و فقط هدفتان .

اگر در زندگی اهدافتان را مشخص نکنید هیچ گاه نمیتوانید بگوئید از زندگی چه میخواستید .سپس اهدافتان را اولویت بندی کنید . اولویت بندی به شما کمک میکند تا به اهدافتان دست یابید .

آیا خودتان را میشناسید ؟

باید با خودتان صادق باشید . وقتی بدانید شما چه توانایی دارید و قادر به انجام چه کارهایی هستید خیلی بهتر و آسانتر به انجام امور خود میپردازید . این دقیقا به این عبارت ختم میشود که ” من میدانم به چه چیزی احتیاج دارم پس برای رسیدن به آن تلاش میکنم “

کارتان را به اتمام برسانید .

با انجام سه مورد بالا شما با انگیزه بیشتری به کارها و وظایف محوله خود میپردازید . اولویت بندی کارها سبب میشود شما کارها را بهتر از هرکس دیگری انجام دهید .

کارتان را دوست داشته باشید .

وقتی کارتان را دوست داشته باشید گذر زمان را اصلا متوجه نمی شوید .همه ما اگر کارمورد علاقه خودمان را انجام دهیم اصلاً متوجه گذر زمان و میزان انرژی که برای تمام شدن آن گذاشتیم نمی شویم .تا به حال دقت کردید ما برای کارهایی که به آنها علاقمند هستیم ضرب العجل مشخص میکنیم .

حال اگر کاری به شما محول شده است که از انجام آن لذت نمیبرید به شما پیشنهاد میکنم برای خود پاداشی در نظر بگیرید . همه ما به دنبال گرفتن یک جایزه و پاداش خوب هستیم .

خلاق و انعطاف پذیر و سازگار باشید . شما میتوانید .

همه ما عادت کرده ایم که صرفاً انجام دهندگان خوبی باشیم تا به ما نگویند کاری انجام نمیدهیم . بهتر است تمرین کنیم که اگر شما جای رئیس خودتان بودید این کار را انجام میدادید یا خیر ؟ خلاقیت به شما کمک میکند تا روشهای بهتری را در انجام کارها ایجاد کنید.

همه با باید تلاش کنیم بهره وری خود را در محیط کسب و کار و حتی زندگی شخصی خود افزایش دهیم . یک مدیر میتواند با شناسایی توانایی  کارمندان  خود به افزایش بهروری آنها و سازمان خود کمک کند.

برگرفته از سایت: www.entrepreneur.com

ترجمه شده توسط: ستاره مهاجر

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=’_blank’ caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-2ucfy6′][/av_image]

 

دانلود فایل چگونه قدرت رقابتم را افزایش دهم؟

این مقاله را به اشتراک بگذارید ....

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن