بخشودگی جرائم مالیاتی کارفرمایان خوش حساب

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی از تغییر نگاه و رویکرد این سازمان در رابطه با کارفرمایان خوش حساب خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته کارفرمایانی که حق بیمه مربوط به کارگران را به موقع پرداخت نمی‌کردند، بعد از چند سال بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی از بخشودگی جرائم بیمه‌ای استفاده می‌کردند و ما مواجه بودیم با کارفرمایان خوش حساب که اعتراض داشتند که چرا مورد توجه قرار نمی‌گیرند و افراد بد حساب بخشیده می‌شوند.

محمدحسن زدا اظهار داشت: این تغییر نگاه در سازمان ایجاد شد و آئین نامه مربوطه به بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب کارگاه‌های تولیدی، صنعتی و معدنی به تصویب هیأت دولت رسید.

وی افزود: بر اساس این مصوبه سازمان تأمین اجتماعی به کارفرمایان خوش حساب توجه ویژه‌ای خواهد داشت و بخشودگی جرائم را نیز منحصراً در رابطه با این افراد به اجرا در می‌آید. ما می خواهیم به کارفرمایان عزیز نشان دهیم که متوجه دغدغه ها و مشکلات آنان هستیم.

زدا ادامه داد: این عزیزان در طول سال های اخیر با مشکلات زیادی مواجه بوده‌اند و با نوسانات نرخ ارز، تحریم‌های ظالمانه و در مواقعی حوادث غیر مترقبه مواجه بوده‌اند که این مسائل باعث شده است که نتوانند تکالیف خود را به موقع انجام دهند و به همین دلیل دچار جرائمی شده اند.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید به شرکای اجتماعی خود نشان دهد که آنها را درک می‌کند و کمک کند که آنها در شرایط سخت به کار ادامه دهند؛ اظهار داشت: در این رابطه تسهیلاتی برای کمک به کارفرمایان فراهم شد و این عزیزان می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کنند.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: بعد از اینکه خوش حسابی کارفرمایان و خارج از اراده بودن عدم پرداخت حق بیمه مشخص شد، تسهیلات مربوط به بخشودگی جرائم برای آنان قابل استفاده خواهد بود.

زدا با بیان اینکه در این رابطه شرایط متنوعی را در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهیم، گفت: کارفرمایان این اختیار را دارند که به روش مناسب از این تسهیلات استفاده کنند. علاوه بر بخشودگی جرائم، اصل حق بیمه را نیز به صورت اقساط می‌توانند پرداخت کنند و البته باید بدانند که در صورتی که تعداد اقساط بیشتری را انتخاب کنند، از بخشودگی کمتری برخوردار می‌شوند.

وی با تأکید بر دائمی بودن قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، اظهار داشت: کارفرمایانی که در گذشته دچار مشکل شده‌اند تا ۲۷ شهریور سال ۹۵ می‌توانند با مراجعه به شعب سازمان درخواست استفاده از این تسهیلات را ارائه دهند. برای کسانی که از این به بعد دچار مشکل شوند نیز قانون دائمی است و هیچ سقف تاریخی ندارد.

زدا با دعوت از کارفرمایان برای استفاده از تسهیلات بخشودگی جرائم، گفت: فکر میکنم فرصت ویژه ای بوجود آمده است و در کنار آن با طرح جدیدی که برای خرید دین فراهم شده است این امکان را می دهد که کارفرمایان عزیز نقدینگی خود را برای تولید و کارآفرینی هزینه کنند و بدهی مربوط به بیمه تأمین اجتماعی را از طریق اقساط و خرید دین به نحوی تسویه کنند که در آینده با مشکل مواجه نباشند.

وی در ادامه این برنامه با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری ۱۴ درصد است که فراتر از نرخ تورم است و این افزایش از خرداد ماه انجام شده است. ما به التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت نیز در این ماه و ماه آینده به حساب آنان واریز می‌شود.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به حواشی که پیرامون کمک هزینه ازدواج توسط سازمان تأمین اجتماعی در فضای مجازی بوجود آمده است، گفت: این موضوع بر اساس قانون تأمین اجتماعی از ۶۰ سال پیش وجود داشته است و تغییری نیز درآن بوجود نیامده است. شرایطی برای دریافت کمک هزینه ازدواج وجود دارد که بر اساس آن باید در زمان ازدواج رابطه بیمه‌ای با سازمان برقرار باشد و در تاریخ ازدواج دارای ۲ سال سابقه پراخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی باشند.

زدا افزود: سابقه دو سال پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی باید در ۵ سال منتهی به ازدواج باشد و کمک هزینه تنها به ازدواج اول و رسمی قابل پرداخت است.

وی ادامه داد: پرداخت کمک هزینه ازدواج محدودیت زمانی ندارد و بیمه شدگان واجد شرایط در هر زمان می‌توانند برای دریافت کمک هزینه ازدواج به شعب سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کنند. همچنین اگر هر دو زوج بیمه شده اصلی سازمان تأمین اجتماعی باشند می‌توانند از کمک هزینه ازدواج استفاده کنند.

زدا گفت: این کمک هزینه هدیه ای از طرف سازمان تأمین اجتماعی است که بر اساس دستمزد مبنای حق بیمه در دوسال منتهی به ازدواج بیمه شدگان محاسبه و پرداخت می‌شود.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به انتشار برخی اخبار غیر موثق در فضای مجازی اظهار داشت: از بیمه شدگان تأمین اجتماعی دعوت می‌کنیم که اطلاعات مورد نیاز خود را در رابطه با این سازمان از طریق کانال‌های رسمی اطلاع رسانی از جمله پایگاه اطلاع رسانی تأمین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir دریافت کنند.

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-2r0vhw’][/av_image]

دانلود خبر: بخشودگی جرائم مالیاتی کارفرمایان خوش حساب 

مشاوره رایگان نرم افزار حسابداری و سامانه مودیان

همین حالا با دریافت مشاوره حرفه‌ای و رایگان حال کسب و کارتون رو خوب کنید!