حسابداریتو در سال جدید نو کن، اما به قیمت ۱۴۰۲!

فقط تا ۹ خرداد

نرم افزار مالی یاس سیستم

پیش‌بینی ایجاد ۵۰۰ هزار شغل از طریق اجرای طرح تکاپو

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیش‌بینی ایجاد ۵۰۰ هزار شغل از مسیر بسته اشتغالزایی تکاپو تا پایان دولت یازدهم خبر داد.

علی ربیعی در حاشیه برنامه توسعه کسب و کار اشتغال پایدار که با امضای تفاهم‌نامه با استانداری کردستان همراه بود، اظهار داشت: پیش‌بینی ایجاد ۱۳۰ هزار شغل تا پایان سال ۹۵ در حوزه ICT انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۱۳۰ هزار شغل در یکی از رسته‌های شغلی ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش‌بینی شده و این موضوع برای سایر بخش‌ها نیز پیگیری خواهد شد. به عنوان مثال در بحث کشاورزی نیز علاوه بر حفظ اشتغال موجود، اشتغالزایی نیز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه حفظ ۵۰ هزار شغل در بخش کشاورزی پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: در واقع در هیچ دوره‌ای به این اندازه کارشناسی شده و سخت‌کوشانه در حوزه اشتغال تلاش نشده بود و با کمک مسئولان طرح‌های اشتعالزایی به طور دقیق دنبال می‌شود.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که اشتغال در حوزه کشاورزی افزایش پیدا کرده است اما مهاجرت نیز به دنبال آن افزایش پیدا کرده است.

ربیعی همچنین درباره طرح تکاپو نیز خاطرنشان کرد:‌پیش‌بینی ۵۰۰ هزار شغل در طرح تکاپو انجام شده است اما این موضوع منوط به وجود شرایط مناسب و همکاری بین دستگاهی است.

وی با بیان اینکه به عنوان مثال در حوزه زنبور عسل ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذار خارجی جذب کرد‌ه‌ایم، گفت: اگر بتوانیم برای استان‌های دیگر نیز سرمایه‌گذاری خارجی جذب کنیم یک جهش خوب خواهیم داشت.

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-2w3x3e’][/av_image]

دانلود خبر: پیش‌بینی ایجاد ۵۰۰ هزار شغل از طریق اجرای طرح تکاپو