توقف فروش اینترنت حجمی، تغییر نگاه به اینترنت در ایران

سالهاست که در دنیا، اینترنت و ابزارهای موجود در آن، به عنوان بخشی جدی از زندگی تجاری، سیاسی و حتی عادی مردم است، در حالی که در کشورمان، هنوز مقرراتی وجود دارد که استفاده از آن را برای کاربران گران قیمت و توام با احتیاط می کند. این در حالی است که استفاده از اینترنت فوق پرسرعت در بسیاری از کشورهای پیشرفته رواج پیدا کرده و در برخی نیز استفاده از آن رایگان شده است.

گرچه باید پذیرفت که فرهنگ استفاده از هر بستر و یا ابزاری باید پیش از رشد آن و یا حداقل همزمان با آن توسعه یابد(که این امر در موضوع اینترنت و فضای مجازی با کاستی هایی در کشورمان روبروست)، اما این واقعیت را هم باید پذیرفت که افراد سودجو، مسیر خود را در هر حال می یابند.

گرچه با تاخیر، اما به مرور و با شیب خوبی، فرهنگ استفاده مناسب و به جا از اینترنت و فضای مجازی در ایران نیز در حال رشد است و دورنمای نسبتا خوبی را نشان می دهد.

در راستای ورود به عرصه توسعه بیشتر، که البته بدون استفاده صحیح و حرفه ای از ابزارهای روز امکانپذیر نیست، توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم گامهایی برداشته اشده است.

در همین راستا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارشنبه ۲۸ تیرماه در حاشیه‌ی رونمایی از پروژه‌های مرتبط ایرانسل با فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات، در مورد عرضه‌ی اینترنت نامحدود و توقف فروش اینترنت حجمی اعلام کرد که کار کارشناسی این طرح به اتمام رسیده است و روز یکشنبه‌ی هفته‌ی آینده در جلسه‌ی فوق‌العاده‌ی کمسیون تنظیم مقررات ارائه خواهد شد.

طبق اعلام وزیر ارتباطات، در دو ماه گذشته مصرف اینترنت کاربران خانگی، بنگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی رصد شده و بر اساس مقدار مصرف کاربران، سه مدل بسته در نظر گرفته شده است.

پیش‌بینی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرایی شدن این طرح، دو ماه آینده و پس از ابلاغ به اپراتورها است؛

اپراتورها پس از ابلاغ، چارچوب جدیدی برای کاربران اعمال خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان نرم افزار حسابداری و سامانه مودیان

همین حالا با دریافت مشاوره حرفه‌ای و رایگان حال کسب و کارتون رو خوب کنید!