افزونه فروش سفارشی هم به افزونه های یاس سیستم اضافه شد

با اضافه شدن افزونه “فروش سفارشی” به افزونه های یاس سیستم، شرکتهایی که محصولات را به صورت سفارشی تولید و عرضه می نمایند نیز می توانند میزان فروش خود را با درج فرمول به دقت ثبت نمایند.

مهندس علیرضا الهیان، معاون فنی و پشتیبانی آرک ضمن اعلام این خبر افزود: شرکتهایی که محصولات خود را به صورت سفارشی عرضه می کردند و مقدار فروش و محاسبه مبلغ فروش محصولاتشان صرفا در قالب یک عدد قابل ثبت نبود، همواره با مشکل ثبت میزان فروش در فاکتور و پیش فاکتور مواجه بودند.

به عنوان مثال، مجموعه های تولید کابینت، تولید کنندگان درب و پنجره، دربهای اتوماتیک، سیستمهای مرغداری و سایر تولید کنندگان سفارشی که میزان سفارش و یا نوع کالای سفارش داده شده برای هر مشتری کاملا خاص است، عملا نمی توانستند فروش خود را به صورت دقیق ثبت و کنترل نمایند.

الهیان ادامه داد: در این افزونه، مشتری می تواند پارامترهای موثر در محاسبه قیمت محصول اعم از طول، عرض، ارتفاع و … را با نام دلخواه تعریف نموده و در هنگام صدور پیش فاکتور و یا فاکتور، به جای ثبت یک عدد به عنوان میزان فروش، پارامترهای تعریف شده را تکمیل نموده و سیستم از حاصلضرب مقادیر یاد شده، مقدار فروش را مشخص می نماید.

وی گفت: این افزونه، عملیات ساده ای است که مشتری را از نگهداری اطلاعات به صورت دستی و خارج سیستمی بی نیاز نموده و دقت کار را بالا می برد. ضمن اینکه مقادیر محاسباتی برای هر فاکتور، علاوه بر نمایش در نسخه چاپی، قابل گزارش گیری است.