تعطیلی جمعه و شنبه به جای ۵ شنبه و جمعه

طرح پیشنهاد تغییر در تعطیلات پایان هفته از سوی بخش خصوصی به جای پنجشنبه و جمعه، تعطیلات به جمعه و شنبه موکول شود.

کمیسیون گردشگری اتاق تهران در بررسی چگونگی ساماندهی تعطیلات، هفدهمین نشست خود را نیز به بررسی همین موضوع اختصاص داد. اعضای این کمیسیون پیشنهاد افزایش تعطیلات پایان هفته به دو روز و تغییر روزهای آن از پنجشنبه و جمعه به جمعه و شنبه را مطرح کردند. آنها همچنین خواستار توزیع مناسب تعطیلات در طول سال شدند.

 ارتباط‌مان با دنیا ۴ روز قطع است

محمدرضا خائف، عضو کمیسیون گردشگری با اشاره به اهمیت ساماندهی تعطیلات پیشنهاد کرد که کمیسیون از طریق مکاتبه با دولت و مجلس این امر مهم را مورد پیگیری قرار دهد.

او گفت: آخرین کشور مسلمانی که تعطیلات خود را از پنجشنبه و جمعه به جمعه و شنبه تغییر داد، افغانستان بود و در حال حاضر ایران تنها کشوری است که روزهای پنجشنبه نیمه‌تعطیل و جمعه تعطیل است. در چنین شرایطی، ارتباط فعالان اقتصادی با دنیا حدود ۴روز قطع استم.

وی همچنین با اشاره به اینکه تمرکز تعطیلات در ایام نوروز نیز مشکلات بسیاری را به وجود آورده و ضرورت دارد، تعطیلات در طول سال توزیع متوازنی پیدا کند.

در ادامه، مهرعلیزاده به گزارش مقایسه‌ای معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران از وضعیت تعطیلات در ایران و سایر نقاط جهان پرداخت و گفت: بر اساس این گزارش، ایران با ۲۷ روز تعطیل مناسبتی پس از سریلانکا دارای بیشترین تعداد روز‌های تعطیل مناسبتی است.

  وی یادآور شد: در حالی که در ایران روزهای پنجشنبه و جمعه به عنوان تعطیلات پایان هفته محسوب می‌شود، بسیاری از کشورهای مسلمان به منظور هماهنگی با سایر کشورهای جهان، روزهای شنبه و جمعه را به عنوان تعطیلات آخر هفته خود انتخاب کرده‌اند.

مطالعه  تاکید جهانگیری برارائه تسهیلات به بنگاه های صنفی تولیدی و خدمات فنی

او سپس به تعداد روزهای تعطیل در برخی کشورهای توسعه‌یافته و صنعتی اشاره کرد و گفت: تعداد تعطیلات رسمی در آمریکا ۷ روز، برزیل ۸ روز، کانادا ۹ روز و آلمان و انگلیس ۹ روز است.

[av_image src=’https://yassystem.com/wp-content/uploads/2015/11/110315.png’ attachment=’1343′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=’manually,https://yassystem.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/’ target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-38d809′][/av_image]

دانلود خبر: تعطیلی جمعه و شنبه به جای ۵ شنبه و جمعه

مشاوره رایگان نرم افزار حسابداری و سامانه مودیان

همین حالا با دریافت مشاوره حرفه‌ای و رایگان حال کسب و کارتون رو خوب کنید!